Boks. Jak obejrzeć walkę Mariusza Wacha z Władimirem Kliczką

Już w sobotę o godzinie 23 na ring w Hamburgu wyjdzie Mariusz Wach, który jako czwarty Polak w historii stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Jego rywalem będzie Władimir Kliczko, który posiada pasy aż czterech światowych federacji. Oto krótki przewodnik, jak obejrzeć tę najważniejszą walkę roku w polskim boksie. Wszystkich, którzy nie będą mogli zobaczyć gali w TV, zapraszamy na Relację Z Czuba i Na Żywo na Sport.pl.

Gala w Hamburgu, na której oprócz Wacha, wystąpi czterech innych polskich pięściarzy, rozpocznie się o 19.30, jednak transmisja wystartuje o godzinie 20.50. Wcześniej na ring wyjdą Michał Chudecki (rywalem Hiszpan Ryan Peleguar), Patryk Szymański (rywalem Francuz Tarik Sahibeddine) i Daniel Urbański (rywalem Amerykanin Tony Harrison).

Pierwszą walką, jaką zobaczą telewidzowie, będzie starcie mistrza olimpijskiego z Pekinu Rachima Czachkijewa z Amerykaninem Andresem Taylorem. Rosjanin nie doznał jeszcze porażki na zawodowych ringach i pnie się coraz wyżej w rankingach wagi juniorciężkiej.

W kolejnym starciu zobaczymy w ringu Rafała Jackiewicza, który zmierzy się z niepokonanym Rickiem Goddingiem z Wielkiej Brytanii. Pojedynek wagi półśredniej zakontraktowano na dziesięć rund, jego stawką nie będzie jednak tytuł mistrza Unii Europejskiej EBU, jaki w swoim dorobku ma polski pięściarz.

Walkę wieczoru pomiędzy Wachem a Kliczką zaplanowano na godzinę 23. Zakontraktowana została na dwanaście rund i biorąc pod uwagę fakt, że żaden z pięściarzy nie przegrał jeszcze w swojej zawodowej karierze przez nokaut, to z pewnością pojedynek ten nie potrwa krótko.

Gdzie i jak obejrzeć?

Jeszcze na początku tygodnia galę w O2 World Arena w Hamburgu miała w swojej ofercie PPV wyłącznie telewizja n. Można ją jednak zamówić jedynie, gdy posiada się dekoder z nagrywarką. Koszt zamówienia gali wynosi 40 zł, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej telewizji.

W ostatnich dniach swoje oferty przedstawiły także dwie pozostałe sieci satelitarne: Cyfrowy Polsat i Cyfra+. W pierwszej z nich koszt zamówienia gali wynosi także 40 zł, z kolei Cyfra + daje możliwość obejrzenia gali za 39 zł. Zamówienia we wszystkich trzech telewizjach można składać poprzez strony internetowe, infolinie, SMS-y lub przez dekoder podłączony do internetu.

Możliwość obejrzenia walki daje także portal orangesport.pl, gdzie koszt wykupu dostępu wynosi już tylko 30 zł. Dodatkowo każdy, kto będzie chciał obejrzeć walkę o pas na dużym ekranie, może wybrać się do Multikina (cena 40 zł.).

Dodatkowo wszyscy, którzy posiadają kanał RTL, będą mogli obejrzeć galę transmitowaną przez telewizję naszych zachodnich sąsiadów. Nie wiadomo jednak, czy polscy nadawcy w obawie przed zmniejszeniem wpływów z PPV, nie zdecydują się zakodować sygnału. To, czy będziemy mogli obejrzeć walkę w RTL, zależy również od tego, czy odbieramy kanał w sieci kablowej, czy z anteny satelitarnej.

Walka Mariusza Wacha z Władimirem Kliczką będzie także relacjonowana Z Czuba i Na Żywo na Sport.pl. Zapraszamy wieczorem na całkowicie bezpłatną relację, którą można śledzić zarówno na ekranie komputera, jak i telefonu komórkowego!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.