Boks. Wach zmierzy się z Władimirem Kliczką

Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, Mariusz Wach (27-0, 15 KO) podpisał kontrakt na walkę z Władimirem Kliczką (58-3, 51 KO). Polak zmierzy się z niepokonanym od ośmiu lat czempionem pod koniec roku na stadionie Imtech Arena w Hamburgu. Stawką pojedynku będą należące do Ukraińca pasy mistrzowskie WBO, WBA, IBF i IBO.

Profil Sport.pl na Facebooku - 78 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Obecnie obozy obu pięściarzy negocjują ostatnie szczegóły. Konfrontacja "Wikinga" z panującym mistrzem odbędzie się pod koniec listopada bądź na początku grudnia. Bohaterowie zawalczą na mogącym pomieścić blisko 60 tysięcy widzów obiekcie piłkarzy HSV Hambrug.

Wach od blisko dwóch lat promowany jest przez prężnie działająca na terenie Stanów Zjednoczonych grupę Global Boxing. 32-latek pokonywał przed czasem siedmiu ostatnich przeciwników. Krakowianin w ostatnim występie pobił Tye'a Fieldsa. Wcześniej jego ofiarami byli m.in. Jason Gavern czy Kevin McBride.

Mieszkający w Kijowie Władimir uchodzi za jednego z największych dominatorów wagi ciężkiej ostatnich lat. Młodszy z braci Kliczko od czasu porażki z Lamonem Brewsterem (kwiecień 2004) wygrał szesnaście kolejnych potyczek. 36-latek w tym roku rozprawił się z Tonym Thompsonem i Jeanem Marcem-Mormeckiem. Na rozkładzie ma również Davida Haye'a (lipiec 2011).

Więcej o boksie na Bokser.og ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.