Jerzy Kulej nie żyje

Polski pięściarz, dwukrotny mistrz olimpijski Jerzy Kulej nie żyje. Informację potwierdził jego brat Marek. Legendarny bokser miał 71 lat.

- Nie wiem jeszcze co było przyczyną śmierci. Jurek poczuł się źle, kiedy przyszły upały - powiedział Marek Kulej, który jest lekarzem.

Kulej był najwybitniejszym polskim bokserem w historii, dwukrotnym złotym medalistą olimpijski (1964 Tokio, 1968 Meksyk) i dwukrotnym mistrzem Europy (1963, 1965). W latach 2001 - 2005 był posłem na sejm z ramienia SLD. Później bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z ramienia Socjaldemokracji Polskiej.

Karierę zawodniczą rozpoczął w 1955 roku w Częstochowie. W trakcie bogatej kariery bokserskiej stoczył 348 walk, z czego 317 wygrał, 6 zremisował i 25 przegrał.

W ostatnim czasie często występował w telewizji jako komentator walk bokserskich.

10 grudnia zeszłego roku podczas benefisu znanego aktora i miłośnika boksu Daniela Olbrychskiego w Warszawie 71-letni pięściarz doznał rozległego zawału serca. Przez ponad tydzień był utrzymywany w stanie śpiączki. Na początku stycznia rozpoczął żmudną rehabilitację. Po miesiącu opuścił szpital i zaczął pokazywać się publicznie.

Więcej o: