Boks. Amerykańskie portale: Głażewski skrzywdzony

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich serwisów bokserskich Boxingscene.com widział zdecydowaną wygraną Pawła Głażewskiego (17-1, 4 KO) w sobotniej walce z Royem Jonesem Jr (56-8, 40 KO). Amerykańscy dziennikarze punktowali 98-81 dla Polaka, widząc w ringu jego ogromną przewagę.

Zobacz relację z walki ?

- Głażewski to prawdziwy zwycięzca tej walki. On był agresorem, naciskał na Jonesa i może być dumny z tego co zrobił - napisali żurnaliści za oceanem. Z werdyktem sędziowskim, przyznającym wygraną Jonesowi Jr. nie zgadza się także inny amerykański portal Sweetboxing.com.

"Głażewski był szybszy niż Jones Jr i w trzech pierwszych rundach posyłał mocniejsze ciosy. Roy'owi po prostu brakowało refleksu, nie trafiał w rywala i przyjął kilka celnych i dość mocnych uderzeń. Głażewski naciskał, był agresorem i wyprowadzał dobre kombinacje" - pisze BoxingScene.

Portal dodał: "Oceniliśmy tę walkę 98-91 dla Głażewskiego, prawdziwego zwycięzcy. Mamy nadzieję, że Jones Jr przestanie się łudzić i zakończy karierę, ale prawdopodobnie tak się nie stanie. Powinniśmy przygotować się na kilka kolejnych smutnych występów tego byłego maga boksu."

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: