Kto zarabia najwięcej w sporcie? Dwaj bokserzy pobili Tigera Woodsa

Po raz pierwszy od 11 lat amerykański golfista stracił prowadzenie na liście sportowych bogaczy magazynu ?Forbes?. Więcej pieniędzy dostali pięściarze - Floyd Mayweather jr i Manny Pacquiao.

Sportowcy zarabiają za dużo! vs. Zasługują na każde pieniądze. Zostań fanem Sport.pl na Facebook'u i wyraź swoją opinię! ?

Ten pierwszy siedzi właśnie w więzieniu z trzymiesięcznym wyrokiem za przemoc domową, a drugi przegrał walkę o tytuł mistrza świata. Obaj rozgrzewają jednak reklamodawców i sponsorów do czerwoności. Amerykanin Mayweather jr według "Forbesa" zarobił w zeszłym roku aż 85 mln dol., a Filipińczyk Pacquiao - 62 mln dol. Mayweather jr stoczył wygrane walki z Victorem Ortizem i Miguelem Cotto w Las Vegas. Za każdą z nich zarobił ponad 40 mln dol. od promotorów pojedynków. Amerykanin jest najdroższy, bo jest wciąż niepokonany (43 zwycięstwa, 26 KO) i bardzo niepokorny - co chwila wybucha jakiś skandal z jego udziałem, co sprawia, że jego wizerunek sprzedaje się jeszcze lepiej. Pacquiao stoczył w czasie objętym szacunkowym wyliczeniem "Forbesa" (nie jest to rok kalendarzowy) trzy walki - dwie wygrał, jedną przegrał (z Timem Bradleyem). W USA podpadł niedawno stwierdzeniem, że jest przeciwny ślubom gejów, co wywołało pewien niepokój sponsorów.

Woods jest trzeci, ale jego upadek był bolesny, bo jeszcze kilka lat temu zarabiał 115 mln dol., a teraz - jedynie 59,4 mln. Od golfisty po seksaferze odwróciło się kilku sponsorów, ale za spadek Amerykanina odpowiedzialne są przede wszystkim wyniki - Woods przestał wygrywać ważne turnieje.

Czwarte miejsce zajmuje LeBron James, lider koszykarskiego Miami Heat z NBA z 53 mln dol., piąty jest Roger Federer, czyli trzeci tenisista świata. Szwajcar stracił prowadzenie w rankingu swojej dyscypliny kilka lat temu, ale wciąż zarabia na sponsoringu więcej niż Rafael Nadal (wicelider) i Novak Djoković (lider).

W setce znalazło się aż 33 futbolistów z NFL, najwyżej - na dziesiątym miejscu - Peyton Manning z 42 mln dol. Quarterback Denver Broncos zarobił najwięcej, choć w poprzednim sezonie nie zagrał ani razu, bo zmagał się z kontuzją i nie brał udziału w treningach.

Najlepiej zarabiającego piłkarza nie ma na Euro 2012. Anglik David Beckham z Los Angeles Galaxy uzbierał od pracodawcy i tuzina sponsorów aż 46 mln dol., co dało mu ósme miejsce. Drugiego najbogatszego też nie ma w Polsce i na Ukrainie - bo jest Argentyńczykiem i nazywa się Lionel Messi.

W setce zmieściły się tylko dwie kobiety, obie grają w tenisa - Maria Szarapowa z 33 mln dol. zajęła 18. miejsce, a Chinka Na Li z 18 mln - 26.

Wygrał 73 turniej w karierze, a jego agent trafił do aresztu - Tiger Woods na PGA Tour w Dublinie ?

Więcej o: