Boks. Raper 50 Cent chce zadebiutować w ringu

Słynny raper 50 Cent, który jest najlepszym przyjacielem mistrza świata Floyda Mayweahera Jr., przyznał że bardzo chciałby spróbować swoich sił w boksie. Muzyk w młodości trenował pięściarstwo, w którym odniósł nawet pewne sukcesy.

Raper stał się ostatnio często cytowany przez bokserskie media, głównie za sprawą dużego udziału w serii HBO 24/7, gdzie muzyk dał się poznać kibicom szermierki na pięści jako wyważony i doskonale znający się na boksie gentleman, z którego opinią i radami liczy się 35-letni Mayweather.

W rozmowie z RingTV blisko 37-letni Curtis Jackson (bo tak nazywa się naprawdę) wyznał, że myśli o debiucie na bokserskim ringu. W młodości 50 z powodzeniem trenował boks i podobno wygrał nawet nowojorski turniej Golden Gloves, co potwierdził kiedyś na antenie HBO sam Emanuel Steward. Raper chciałby stoczyć walkę na kolejnej gali Floyda.

- Po to trenuję, ale nie chciałbym walczyć z żadnym taksówkarzem - powiedział 50 Cent. - Kocham ten sport. Zakochałem się w nim, kiedy miałem 12 lat. Oczywiście przed debiutem musiałbym zrzucić trochę wagi. Obecnie ważę jakieś 204 funty. Pewnie najlepsza waga dla mnie to jakieś 168 funtów. Jestem w niezłej formie, dojście do optimum powinno zająć mi około dwóch miesięcy.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Zobacz wideo
Więcej o: