Masternak na jednej gali z Haye'em i Chisorą?

14 lipca na 35-tysięcznym stadionie Boleyn Ground w Londynie, na którym mecze rozgrywa drużyna piłkarska West Ham United, ma dojść do pojedynku Davida Haye'a z Dereckiem Chisorą. Dużo wskazuje na to, że współorganizatorem gali będzie niemiecka grupa promotorska Sauerland Event, której zawodnikiem od kilku miesięcy jest Mateusz Masternak.

W stolicy Wielkiej Brytanii tytułu regularnego mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej przed obowiązkowym pretendentem Hasimem Rahmanem ma bronić Aleksander Powietkin, podobnie jak Masternak pięściarz Sauerland Event. Niewykluczone, że na tej samej gali wystąpi także wrocławianin, który bardzo chętnie skorzystałby z takiej możliwości. Wcześniej, 19 maja czeka go występ w Kopenhadze, trzeci po podpisaniu kontraktu z grupą Wilfieda i Kalle Sauerlandów.

- Jeżeli w Danii wszystko pójdzie po mojej myśli i nie nabawię się żadnej kontuzji, to nie ukrywam, że bardzo chciałbym tam wystąpić. Gala odbędzie się na Wyspach, ale współorganizatorem chyba i tak będzie Sauerland Event, dlatego z moim występem nie powinno być problemu - mówi 25-letni "Master".

Polski bokser wciąż czeka na ogłoszenia nazwiska przeciwnika, z którym zmierzy się za niespełna dwa tygodnie. Wiadomość od promotorów ma otrzymać w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

- Mam nadzieję, że dziś lub jutro dowiem się, z kim mam boksować. W tak krótkim okresie, który pozostał do 19 maja, dobrzy zawodnicy nie chcą się zgodzić na walkę, z kolei my nie chcemy sprowadzać słabego przeciwnika. Przygotowuję się bardzo solidnie i byłbym bardzo zawiedziony, gdyby nie udało się znaleźć odpowiedniego rywala - mówi podopieczny trenera Andrzeja Gmitruka.

"Master" przebywa obecnie w Warszawie. Jako sparingpartner pomagają mu między innymi Giulian Ilie (niedawny przeciwnik Pawła Kołodzieja, w 2010 roku także Dawida Kosteckiego) oraz Dariusz Sęk, który przygotowuje się do występu w walce wieczoru gali boksu zawodowego w Rzeszowie (1 czerwca).

Wydarzeniem wieczoru gali w Kopenhadze będzie starcie idola duńskich kibiców Mikkela Kesslera z Allanem Greenem, dwóch uczestników turnieju Super Six w wadze średniej, którzy musieli przedwcześnie wycofać się z zawodów. Obaj pięściarze ważą obecnie nieco więcej i ich starcie odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej.

Tysiące na trybunach - sportowe rekordy frekwencji

 

Więcej o boksieX na bokser.org ?

Więcej o: