Boks. Kliczko: Po walce z Haye'em odejdę z boksu

Ostatnio niewiele mówiło się o negocjacjach w sprawie walki Witalija Kliczki z Davidem Haye'em. Ukraiński mistrz świata federacji WBC zapewnił jednak, że rozmowy z obozem Brytyjczyka są kontynuowane. ?Dr Żelazna Pięść? zdradził, że pojedynkiem z Haye'em chciałby zakończyć karierę boksera.

- Negocjacje w sprawie walki z Haye'em trwają nadal. Jeśli uda się do niej doprowadzić, będzie to mój ostatni pojedynek w karierze - oznajmił 40-letni Kliczko.

- Moja aktywna kariera bokserska zbliża się ku końcowi, jednak sport zawsze pozostanie w moim życiu ważny. Dał mi taką wiedzę i przyzwyczajenia, których nie zdobyłbym na żadnym uniwersytecie, których nie mógłbym kupić za żadne pieniądze. Sport ukształtował mój charakter, nauczył samoorganizacji, dążęnia do celu, nauczył dyscypliny i wytrzymałości. Powtarzamy to z Władimirem podczas wszystkich spotkać z dziećmi i młodzieżą - mówi mistrz WBC.

Z 31-letnim Haye'em w lipcu ubiegłego roku wygrał Władimir Kliczko, młodszy brat Witalija. W Hamburgu "Dr Stalowy Młot" wygrał wyraźnie na punkty i do swojej kolekcji mistrzowskich pasów (IBF, IBO, WBO) dodał odebrany"Hayemakerowi" tytuł federacji WBA.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: