Boks. Polska - Ukraina w boksie na tydzień przed startem Euro, przyjadą posiłki z USA

8 czerwca w Warszawie odbędzie się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy. Tydzień wcześniej na gali boksu zawodowego w Rzeszowie polscy pięściarze zmierzą się z Ukraińcami, których kraj wspólnie z naszym organizuje wielką piłkarską imprezę.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Gala w mogącej pomieścić prawie 7 tysięcy widzów hali Podpromie będzie miała formę meczu bokserskiego, w ramach którego dojdzie do ośmiu pojedynków. Podopieczni trenera Andrzeja Gmitruka, na co dzień występujący w Polsce Dariusz Sęk, Maciej Sulęcki i Norbert Dąbrowski zostaną wsparci przez naszych pięściarzy z powodzeniem kontynuujących kariery w USA - Przemysława Majewskiego i Kamila Łaszczyka z grupy Global Boxing Promotions.

Organizatorzy zapowiadają też występ Piotra Wilczewskiego, niedawnego przeciwnika Arthura Abrahama i byłego zawodowego mistrza Europy. Kartę walk uzupełnią pojedynki perspektywicznych Mateusza Rzadkosza i Michała Wilczka, które odbędą się na zasadach boksu amatorskiego.

Głównym organizatorem gali "Kuźnia Boksu - Pojedynek Bratanków" jest Portfel.pl, od dłuższego czasu główny sponsor naszego najlepszego pięściarza ostatnich lat Tomasza Adamka. Firma po raz pierwszy angażuje się w promocję boksu zawodowego na polskim rynku. Współpraca z Gmitrukiem i jego pięściarzami ma mieć charakter długofalowy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA