Boks. Wałujew: Powietkinowi odradzam walkę z Kliczką

Były mistrz świata federacji WBA w wadze ciężkiej Nikołaj Wałujew uważa, że wyjście na ring przeciwko Witalijowi lub Władimirowi Kliczce skończyłoby się dla jego rodaka Aleksandra Powietkina przegraną. Zdaniem byłego boksera, obecnie posła rosyjskiej Dumy, jego młodszy kolega powinien najpierw ?dotrzeć się? ze swoim nowym szkoleniowcem Aleksandrem Ziminem

- Aleksandra trenuje mój były szkoleniowiec, ale ta współpraca rozpoczęła się dopiero na dwa miesiące przed walką z Huckiem. W tak krótkim okresie niemożliwe było wprowadzenie jakichkolwiek zmian w technice Aleksandra. Los Saszy w boksie zależy od tego, czy w swoim wieku (32 lata - przyp. red.) zdoła przyswoić to, czego uczyć będzie go Zimin, czy zachowa postawę "sam wiem wszystko najlepiej"

- Ostatnia walka Witalija z Dereckiem Chisorą przekonała mnie, że Brytyjczyk może oznaczać dla braci konkurencję. Z kolei Powietkinowi odradzałbym w tej chwili pojedynek z którymś z nich - mówi Wałujew, który swój ostatni pojedynek stoczył pod koniec 2009 roku, kiedy to przegrał na punkty z Davidem Haye'em.

Powietkin to regularny mistrz świata WBA (posiada tytuł WBA World). Status superczempiona tej federacji (WBA Super World), podobnie jak pasy IBF, IBO i WBO posiada Władimir Kliczko. Do jego starszego brata Witalija należy tytuł WBC.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: