Eddie Chambers: Ani trochę respektu przed Adamkiem

Eddie Chambers twierdzi, że dla Tomasza Adamka może być o wiele bardziej niewygodnym przeciwnikiem niż dużo wyżsi i wolniejsi przeciwnicy, z którymi naszemu rodakowi zdarzało się mierzyć w wadze ciężkiej. Amerykanin podkreśla, że zredukuje najważniejszy atut ?Górala?, jakim jest szybkość, a jeśli Polak myśli o sukcesie, musi opracować zupełnie inną taktykę i zmienić styl walki.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

- Sądzę, że Adamek znów zechce wyprowadzać swoje 60 ciosów na rundę. Tym razem jednak o wiele trudniej będzie mu znajdować cel. W wadze ciężkiej Adamek więcej boksuje, aniżeli kładzie nacisk na siłę ciosu. Walczył z dużymi rywalami, którzy uderzają mocno, ale są przy tym wolni. Tomasz nie stał naprzeciwko nich, ale unikał ataków dzięki dobrej pracy nóg. W walce ze mną przyjdzie mu boksować zupełnie inaczej, gdyż jestem całkowicie innym bokserem od tych dużych chłopaków, do których się przyzwyczaił. Jestem szybszy, lepiej wyszkolony i nie mam przed Adamkiem ani trochę respektu - wylicza 30-letni bokser z Pensylwanii.

- W tym pojedynku nie będzie dużej różnicy w warunkach fizycznych. Tym razem jego atut szybkości zostanie zniwelowany, pewnie to nawet ja będę szybszy. Być może i będzie wyprowadzał te swoje 60 ciosów, ale efekt nie będzie już taki sam. Nawet jeśli popatrzymy na jego walki z Dawsonem i Cunninghamem, to zwrócimy uwagę, że przy wyprowadzaniu dużej ilości ciosów zwiększało się ryzyko bycia trafianym, o wiele większe ryzyko niż w starciach z wolnymi bokserami wagi ciężkiej. Teraz Adamek musi zmierzyć się z rywalem, który świetnie kontruje, nie stoi w miejscu, nie jest łatwy do trafienia. Tomasz będzie musiał uważać bardziej niż ostatnio. To będzie pojedynek rozumów. Obaj będziemy musieli dobrze się zastanowić jak wygrać tę walkę - zaznacza Chambers.

Pojedynek dwóch byłych pretendentów do tytułów mistrzowskich w wadze ciężkiej, którym szans nie dali bracia Kliczkowie (Polakowi - Witalij, Amerykaninowi - Władimir), odbędzie się 16 czerwca w hali Prudential Center w Newark (New Jersey). W USA transmisję walki w cyklu "Fight Night" przeprowadzi stacja NBC Sports.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Najważniejsze walki słynnego Angelo Dundee'go

Więcej o: