Boks. Szpilka dostał ofertę sparingów z Władimirem Kliczką

PRZEGLĄD PRASY. Jak zdradził w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? promotor mistrzów świata w wadze ciężkiej Tom Loeffler, Artur Szpilka dostał zaproszenie na sparingi z młodszym z braci - Władimirem Kliczko.

Jak się okazuje polskim bokserem wagi ciężkiej, który w ostatnią sobotę wygrał swoją dziesiątą walkę na zawodowych ringach, od dłuższego czasu zainteresowana jest stajnia braci Kliczków. - Artur po kilku następnych pojedynkach może być bardzo interesująca postacią - mówi promotor mistrzów świata.

- Ten chłopak już teraz przyciąga tyle uwagi i ma takie możliwości, że może zostać gwiazdą wagi ciężkiej - mówi Loeffler w wywiadzie dla "PS" . - Nie współpromujemy zbyt wielu zawodników, bo taką mamy politykę, ale Szpilka to jeden z tych, którymi jesteśmy zainteresowani, bo to bokser z potencjałem - dodaje.

Początkiem tej współpracy mają być sparingi, na jakie Szpilka został zaproszony przez promotorów: - Chcemy żeby popracował z Władimirem przed walką z Tonym Thompsonem. Zaoferowaliśmy takie rozwiązanie panu Wasilewskiemu (promotor Szpilki - przyp.) i może Artur przyjedzie na jeden z obozów - zdradził Loeffler.

Wszystko o boksie - specjalny serwis Sport.pl ?

Mistrz świata w dwóch osobach - bracia Kliczko i ich pasy [GALERIA] 

Więcej o: