Boks. Proksa i Hope po równo

W piątek w centrum handlowym Meadowhall w Sheffield odbyła się ceremonia ważenia przed jutrzejszą galą grupy Matchroom Sport w 14-tysięcznej Motorpoint Arenie. Polaków oczywiście najbardziej będzie interesował pojedynek Grzegorza Proksy z Kerrym Hope'em, w którym polski pięściarz po raz pierwszy bronić będzie tytułu mistrza Europy.

Zarówno 27-letni "Super G", jak i jego starszy o trzy lata przeciwnik z Walii bez problemu zmieścili się dzisiaj w limicie kategorii średniej, wnosząc na wagę po równo: 72,2 kg.

W pojedynku wieczoru zmierzą się Anglicy. Kell Brook z Sheffield podejmie Matthew Hattona z oddalonego zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów Manchesteru, a stawką walki będą tytuły WBA Intercontinental i IBF International w kategorii półśredniej. Nieznacznie cięższy był ten pierwszy - 66,6 kg przy 66,3 przeciwnika.

Pas mistrza Europy w wadze średniej Proksa z wywalczył 1 października ubiegłego roku w Neubrandenburgu, kiedy to w efektownym stylu pokonał przed czasem byłego mistrza świata Sebastiana Sylvestra. Rywalem Polaka w pierwszej obronie tytułu miał być obowiązkowy pretendent federacji EBU Sebastian Zbik, ale Niemiec wybrał opcję walki o mistrzostwo świata WBA z Feliksem Sturmem.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: