Boks. Szef WBC nie zgadza się na wybór Haye'a

Jose Sulaiman, prezydent World Boxing Council nie zgadza się, aby w kolejnej obronie tytułu mistrza świata tej organizacji Witalij Kliczko (44-2, 40 KO) zmierzył się z Davidem Haye'em (25-2, 23 KO). Ostatnio informowano, że pojedynek Ukraińca z Brytyjczykiem jest bliski finalizacji i mógłby odbyć się 2 czerwca na jednym z niemieckich stadionów.

Więcej o boksie czytaj na bokser.org? ?

- WBC nie zatwierdzi kandydatury Haye'a. Nie ma go w rankingu, nie ma licencji boksera, a więc nawet brytyjski związek bokserski nie może mu teraz pomóc. Zresztą gdyby Haye tę licencję posiadał, to pewnie zostałaby mu ona odebrana. Zaakceptowanie Haye'a na przeciwnika Kliczki byłoby złym przykładem. Wojują ze sobą od dawna, ale Witalij powinien myśleć nie tylko o sobie, ale o całej dyscyplinie. Wydaje mi się, że powinien znaleźć kogoś bardziej na to zasługującego niż Haye - oświadczył szef WBC.

Obiekcje Sulaimana mają oczywiście związek z awanturą, do której doszło podczas konferencji prasowej podsumowującej walkę 40-letniego Kliczki z Dereckiem Chisorą (15-3, 9 KO). Dwaj Brytyjczycy spowodowali olbrzymie zamieszanie. "Del Boy" został już przez WBC ukarany wykluczeniem z rankingu na czas nieokreślony.

Klapa w Düsseldorfie. Witalij zmierzy się z Haye'm? 

Więcej o: