Boks. Udany debitu Masternaka w Sauerland Event

Mateusz Masternak (25-0, 19 KO) pokonał przez techniczny nokaut w 4. rundzie Michaela Simmsa (22-16-2, 14 KO) i tym samym bardzo udanie zadebiutował pod szyldem Sauerland Event na gali boksu we Frankfurcie nad Menem, która odbyła się w sobotę.

Polak kontrolował przebieg wydarzeń w ringu od pierwszego gongu do momentu zakończenia pojedynku przez sędziego ringowego.

Amerykański weteran dosyć dobrze się bronił, ale wystarczyło to zaledwie na przetrwanie 4 rund. "Master" dopadł swojego rywala przy linach, zasypał go całą serią ciosów i zmusiła sędziego ringowego do przerwania pojedynku.

- Będziemy prowadzić Mateusza powoli, krok po kroku, popychając go w stronę walk dużych walk. To dla niego nowy start w karierze - stwierdził w rozmowie z ringpolska.pl Chris Meyer, główny menadżer Sauerland Event.

- Do tej pory wszystko przebiega pomyślnie, z jego teamem i Andrzejem Gmitrukiem. Będziemy teraz piąć się na wyższy poziom, co oznacza dla nas wcześniej lub później, w zależności od tego jak będzie się rozwijał, walki o pasy europejskie, interkontynentalne, by w końcu dać mu walkę o mistrzostwo świata - dodał.

Najważniejsze walki słynnego Angelo Dundee'go

 

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: