Boks. Wach, Szpilka i Price na jednej gali 24 marca

4 marca w Atlantic City odbędzie pierwsza gala organizowana pod hasłem "Heavyweight Regeneration", podczas której wystąpią notowany na 9. miejscu w rankingu WBC Mariusz Wach (29-0, 14 KO), brązowy medalista olimpijski z Pekinu David Price (12-0, 10 KO) oraz jeden z najlepiej zapowiadających się pięściarzy młodego pokolenia Artur Szpilka (9-0, 7 KO). Nowatorski projekt realizowany przez stajnie Global Boxing, 12 Round KnockOut Promotions oraz Frank Maloney Promotions ma być serią imprez, podczas których fani pięściarstwa podziwiać będą zawodników królewskiej" dywizji z Polski i Wielkiej Brytanii.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

- Uważamy, że ten pomysł ożywi wagę ciężką i wprowadzi kilka nowych twarzy na międzynarodowy rynek. Liczymy, że kibice z chęcią obejrzą kilka gal, podczas których mocne ciosy oraz emocje są po prostu zagwarantowane. Wspólnie ustaliliśmy, że imprez, na których wystąpią wspólnie Szpilka, Wach oraz Price będzie co najmniej trzy - mówi Mariusz Kołodziej, promotor Wacha i właściciel grupy Global Boxing.

- Na co dzień interesy promotorów często są rozbieżne, dlatego cieszę się, że udało nam się wypracować porozumienie pomiędzy trzema grupami. Mam nadzieję, że efekty naszej pracy przysporzą kibicom wielu miłych chwil. Z Andrzejem Wasilewskim współpracuje nam się świetnie i mamy nadzieję na rozwijanie kontaktów także z Frankiem Maloneyem - dodaje Kołodziej.

- To trzech pięściarzy na różnych etapach kariery. Mariusz prawdopodobnie w przypadku trzech lub czterech kolejnych zwycięstw otrzyma szansę walki o mistrzostwo świata, Price ma za sobą wspaniałą karierę amatorską i jako zawodowiec zaczyna toczyć coraz poważniejsze pojedynki, a Artur budzi wielkie emocje i wiążemy z nim ogromne nadzieje, ale on stawia dopiero pierwsze kroki w wadze ciężkiej. Transmisje z gal przeprowadzane będą w całych Stanach Zjednoczonych, Polsce oraz Wyspach Brytyjskich - opowiada z kolei promujący Szpilkę Andrzej Wasilewski z 12 Round KnockOut Promotions.

- Z Mariuszem Kołodziejem współpracujemy coraz bliżej. Artur Szpilka miał już okazję wystąpić na kilku galach organizowanych przez Global Boxing i zawsze bardzo chętnie będę realizował wspólnie z panem Kołodziejem kolejne innowacyjne projekty. Myślę, że ten pomysł odniesie wielki sukces - zakończył Wasilewski.

W głównej walce bokserskiego wieczoru z wagą ciężką w Atlanticy City, Mariusz Wach bronić będzie pasa WBC International z mierzącym 203 cm Tyem Fieldsem (49-4, 44 KO). Rywalem Szpilki ma być Terrance Marbra (6-1, 5 KO), a Price skrzyżuje rękawice z Josue Blocusem (16-2, 14 KO). Podczas tej samej imprezy swoje kolejne zawodowe występy zaliczą także Przemysław Majewski (17-1, 11 KO) oraz Kamil Łaszczyk (7-0, 5 KO).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.