Boks. Nowy ranking WBO

Federacja WBO jako pierwsza ogłosiła uaktualniony ranking w nowym roku za miesiąc styczeń, a w nim jak zwykle znalazło się miejsce dla kilku Polaków.

W dywizji junior ciężkiej siódmy na liście jest Mateusz Masternak (24-0, 18 KO), który już w następna sobotę zadebiutuje w barwach nowej grupy, niemieckiej Sauerland Event, gdy wyjdzie na ring we Frankfurcie nad Menem by stawić czoła byłemu mistrzowi świata z ringów amatorskich, Michaelowi Simmsowi (22-15-2, 14 KO). Tuz za plecami "Mastera" jest Pawel Kolodziej (29-0, 17 KO).

Ósmy w wadze półciężkiej jest walczący i zamieszkały w Chicago Andrzej Fonfara (20-2, 11 KO). Wciaz mlody, 24-letni pięściarz, kolejny pojedynek stoczy 17 marca z nieznanym jeszcze rywalem.

Ostatnim naszym rodakiem jest mistrz Europy wagi średniej, Grzegorz Proksa (26-0, 19 KO). "Super G" nadal czeka na nazwisko pretendenta, z którym mógłby stanąć oko w oko w pierwszej obronie swojego tytułu, a póki co federacja WBO umieściła go na czwartej pozycji swojej listy rankingowej, z tym tylko, ze trzeci Marco Antonio Rubio niedługo wypadnie z tego zestawienia gdy zaatakuje pas WBC.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: