Boks. Powietkin: Jestem już gotowy na Kliczków

Aleksander Powietkin twierdzi, że jest już mentalnie gotowy na największe wyzwanie w swojej zawodowej karierze. Biorąc pod uwagę kondycję dzisiejszej wagi ciężkiej, za takie wyzwanie można uznawać tylko pojedynek z Władimirem Kliczką (56-3, 49 KO) lub jego bratem Witalijem (43-2, 40 KO). Właśnie o starciu z jednym z ukraińskich braci, posiadaczy wszystkich najcenniejszych pasów w najcięższej dywizji, mówi rosyjski pięściarz.

- Pod względem psychologicznym jestem już od dłuższego czasu gotowy na walkę przeciwko jednemu z Kliczków. Inna sprawa, że przytrafiały mi się kontuzje, długo nie boksowałem. Dobrze byłoby stoczyć jeszcze dwie, trzy walki przed takim pojedynkiem. Nowe doświadczenie na pewno się przyda - mówi 32-letni Powietkin, posiadacz mniej prestiżowego tytułu WBA World. Pas superczempiona tej federacji, podobnie jak trofea IBF, IBO i WBO, należy do 35-letniego Władimira Kliczki. 40-letni Witalij posiada tytuł organizacji WBC.

25 lutego w Stuttgarcie "Rosyjski Wojownik" zmierzy się ze swoim kolegą ze stajni Sauerland Event Marco Huckiem (34-1, 25 KO). Pojedynek z obecnym mistrzem świata WBO w wadze cruiser nie jest jednak dla Powietkina tym wymarzonym.

- Najbardziej chciałbym walczyć właśnie z Kliczką. Chcę wreszcie sprawdzić się w takiej konfrontacji. Władimir czy Witalij? Obaj są świetni - mówi podopieczny trenera Teddy'ego Atlasa. To właśnie amerykański szkoleniowiec bierze na siebie odpowiedzialność za to, że ostatecznie nie odbył się zaplanowany na 11 września 2010 roku pojedynek Powietkina z Władimirem. Atlas tłumaczył, że jego zawodnik nie był wówczas gotowy na tak duże wyzwanie. Miejsce Rosjanina zajął wtedy Samuel Peter.

Spekuluje się, że walka Powietkina z młodszym Kliczką może odbyć się na wiosnę 2013 roku. Na marzec przyszłego roku przypada bowiem obowiązkowa obrona należącego do Władimira pasa superczempiona WBA. Władimir Hriunow, menedżer Powietkina, sugerował ostatnio, aby taką potyczkę zorganizować w Moskwie. Strona Kliczków jak dotąd nie zajęła stanowiska wobec tej propozycji.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: