Boks. Władimir Kliczko chce się uczyć MMA

Zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO, IBF, WBA, IBO w boksie, posiadacz prestiżowe pasa mistrza magazynu "The Ring", Ukrainiec Władimir Kliczko, interesuje się mieszanymi sztukami walki. Występując w programie "Jim Rome Show" wyznał, że chce spróbować niektórych technik MMA, być może też je włączy do swojego bokserskiego treningu.

- Gdy po raz pierwszy widziałem zawody MMA, powiem szczerze, nie podobało mi się to. Z czasem, gdy coraz bardziej zagłębiałem się w ten sport, nabrałem ogromnego szacunku dla tych zawodników. To jest bardzo ciężki sport. Nie jestem teraz gotowy aby praktykować MMA i walczyć w oktagonie, jestem już na to za stary - powiedział młodszy z braci Kliczko.

- Walcząc w MMA musisz znać się na wielu rzeczach, jednocześnie być dobrym zapaśnikiem, dobrze kopać, znać się na boksie i być w znakomitej kondycji fizycznej. Aby zostać mistrzem w MMA i przez dłuższy czasu utrzymać swoja pozycję, trzeba opanować wiele technik z różnorodnych sportów walki. To bardzo trudne - podkreśla mistrz świata.

- Nie mam zamiaru przechodzić do MMA, ale chcę spróbować tego treningu. Chciałbym znaleźć się w typowym gymie do treningu mieszanych sztuk walki i wypróbować kilka rzeczy. W młodości trenowałem zapasy i judo. Taki trening byłby świetnym dopełnieniem moich bokserskich treningów, jednak chciałbym uciąć wszelkie spekulacje, walczyć jako zawodnik MMA nie mam zamiaru - zakończył 35-letni Kliczko.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Gala UFC w Rio de Janeiro. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie 

Więcej o: