Kliczko o walce z Chisorą: Nie zostawię wątpliwości

W czwartek po południu odbyła się pierwsza konferencja zapowiadająca pojedynek Witalija Kliczki z Dereckiem Chisorą. Do potyczki mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej z brytyjskim pretendentem dojdzie 18 lutego w monachijskiej Olympiahalle, mogącej pomieścić 14 tysięcy widzów.

27-letni Chisora był jak zwykle pewny siebie, co na Kliczce wrażenia raczej nie zrobiło. Charakter "Del Boya" Ukrainiec mógł poznać przeszło rok temu, kiedy to Brytyjczyk brał udział w konferencjach poświęconych starciu z jego młodszym bratem Władimirem. Zaplanowany na 11 grudnia 2010 roku, a następnie przełożony na 30 kwietnia pojedynek nie doszedł ostatecznie do skutku.

- Witalij przeżyje największy szok w życiu - zapowiada zawodnik promowany przez Franka Warrena. 40-letni Kliczko odpowiedział w swoim stylu. - Podobał mi się występ Chisory w jego ostatnim pojedynku z Heleniusem, ale po naszym pojedynku nikt nie będzie miał wątpliwości, kto zasłużył na wygraną - zapewnia mistrz świata.

Dla Kliczko będzie to pierwszy występ od wrześniowej potyczki z Tomaszem Adamkiem we Wrocławiu, którą wygrał przez techniczny nokaut w 10. rundzie. Chisora po raz ostatni na ring wyszedł 3 grudnia w Helsinkach, kiedy to w walce o pas mistrza Europy przegrał nieznacznie z Robertem Heleniusem. Zdaniem wielu obserwatorów, punktowe zwycięstwo w tej walce należało się Brytyjczykowi.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: