Witalij Kliczko w "10" najlepszych według "The Ring"

Mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalij Kliczko znalazł się na 10. miejscu w najnowszym rankingu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe według prestiżowego magazynu "The Ring". 40-letni Ukrainiec dołączył tym samym do swojego młodszego brata Władimira (obecnie 6. lokata), który w zestawieniu znajduje się od przeszło roku. Pogromca Tomasza Adamka zajął miejsce Giovaniego Segury, który w ostatni weekend przegrał przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Brianem Vilorią, mistrzem świata WBO w kategorii muszej.

Na czele rankingu pozostał Manny Pacquiao, mistrz świata federacji WBO w wadze półśredniej. Filipińczyk pokonał ostatnio na punkty Juana Manuela Marqueza, który w zestawieniu plasuje się na 5. lokacie.\

Kandydatów do zastąpienia 29-letniego Segury było kilku, między innymi jego amerykański pogromca.

1. Brian Viloria (30-3, 17 KO): Ma za sobą wspaniały rok. Wygrał na punkty z Julio Cesarem Mirandą, odebrał mu tytuł WBO i po raz trzeci został mistrzem świata jednej z prestiżowych federacji (wcześniej posiadał pasy IBF i WBC w wadze junior muszej). Następnie przed czasem pokonał Segurę, znajdującego się w dziesiątce najlepszych według "The Ring".

2. Carl Froch (28-1, 20 KO): Brytyjczyk może pochwalić się bilansem 5:1 w potyczkach z bokserami o uznanych nazwiskach, zaczynając od 2008 roku. Pokonał Jeana Pascala, Jermaine'a Taylora, Andre Dirrella, Arthura Abrahama i Glena Johnsona, przegrał jedynie z Mikkelem Kesslerem walcząc na terenie przeciwnika.

3. Lucian Bute (30-0, 24 KO): Rumun mieszkający w Kanadzie wygrał dziesięć kolejnych pojedynków mistrzowskich. Jego seria trwa od października 2007 roku.

4. Yuriorkis Gamboa (21-0, 16 KO): Podobnie jak Bute, uchodźca z Kuby nie znalazł jeszcze pogromcy na zawodowym ringu. W trzech ostatnich walkach w pokonanym polu zostawiał Orlando Salido, Jorge Solisa i Daniela Ponce De Leona.

5. Witalij Kliczko (43-2, 40 KO): Zdaniem wielu, lepszy od swojego brata Władimira. Od porażki z Lennoxem Lewisem w 2003 roku stoczył 11 pojedynków, w których przegrał najwyżej kilka rund.

Po długich dyskusjach w redakcji, wybór dziennikarzy padł na "Doktora Żelazną Pięść", który jest najstarszym pięściarzem czołowej dziesiątki (średnia wieku - 33,3). Decyzję uzasadniono w następujący sposób:

1. Viloria potrzebuje jeszcze jednego lub dwóch wielkich zwycięstw, aby znaleźć się w czołowej dziesiątce.

2. Froch jest odpowiednim kandydatem, a los jego miejsca w pierwszej "10" zależy tylko od niego. 17 grudnia musi wygrać z Andre Wardem, w zestawieniu "The Ring" znajdującym się na 9. pozycji.

3. Wygrany w sposób bezapelacyjny pojedynek Bute z Glenem Johnsonem to jego największy sukces w karierze, ale potrzebuje jeszcze jednej znaczącej wygranej. Na przykład ze zwycięzcą walki Ward-Froch.

4. Gamboa ma talent i bokserski kunszt, lecz potrzebuje jeszcze jednej lub dwóch walk ze znaczącymi rywalami.

Nowa "10" najlepszych według "The Ring":

1. Manny Pacquiao (Flipiny, 32 lata), 418 tygodni w rankingu

2. Floyd Mayweather Jr. (USA, 34 lata), 12 tygodni w rankingu

3. Sergio Martinez (Argentyna, 36 lat), 84 tygodnie w rankingu

4. Nonito Donarire (Filipiny, 29 lat), 136 tygodni w rankingu

5. Juan Manuel Marquez (Meksyk, 38 lat), 247 tygodni w rankingu

6. Władimir Kliczko (Ukraina, 35 lat), 69 tygodni w rankingu

7. Pongsaklek Wingjongkam (Tajlandia, 34 lata), 84 tygodni w rankingu

8. Timothy Bradley (USA, 28 lat), 64 tygodnie w rankingu

9. Andre Ward (USA, 27 lat), 34 tygodnie w rankingu

10. Witalij Kliczko (Ukraina, 40 lat), 1 tydzień w rankingu

Młodzi polscy bokserzy chcą podbić świat

 

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: