Boks. Władymir Kliczko: Trzy walki w 2012 roku

Plan stoczenia trzech walk w 2012 roku wygląda dość ambitnie biorąc pod uwagę fakt, że w latach 2009-2011 Kliczko wychodził do ringu tylko czterokrotnie.

Od dłuższego czasu w gronie kandydatów do walki z 35-letnim Ukraińcem wymienia się Aleksandra Powietkina, posiadacza pasa WBA World oraz Roberta Heleniusa, od niedawna mistrza Europy. Kliczko cieszy się na myśl o pojedynkach z Rosjaninem i Finem.

- Byłoby wprost znakomicie zmierzyć się z nimi na ringu. Jeden z nich mówi, że na walkę ze mną będzie gotowy w 2012 roku, drugi - w 2013, trzeci - w 2020 (śmiech). A ja jestem gotów zmierzyć się z nimi już teraz i bardzo bym sobie życzył walk i z Powietkinem i z Heleniusem. Ten drugi imponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, a ja już dawno nie walczyłem z bokserem o takich gabarytach - podkreśla "Dr Stalowy Młot".

Od kilku miesięcy mówi się o pojedynku Witalija, starszego z ukraińskich braci, z Davidem Haye'em, którego w lipcu wypunktował Władimir. Młodszy Kliczko jest pewien, że Brytyjczyk niedługo wycofa się z decyzji o zakończeniu kariery.

- Jestem absolutnie przekonany, że Haye wróci na ring, ale czy będzie walczył z Witalijem? Tego nie wiem. Jeśli do tej walki dojdzie, to Witalij go znokautuje, nie mam co do tego wątpliwości - twierdzi Władimir.

Bracia Kliczko są niepokonani od 2004 roku, kiedy to w Las Vegas Władimir został znokautowany przez Lamona Brewstera. Od tamtego czasu wypracowali sobie status hegemonów wagi ciężkiej. Kto zdaniem młodszego z nich zasługuje na miano trzeciej siły w najcięższej kategorii?

- Bardzo trudno powiedzieć. Rzecz w tym, że kilku zawodników robi wielkie postępy i kto wie, może właśnie im uda się kiedyś sięgnąć po najwyższe laury. Jest kilku młodych, dobrych bokserów z USA. Jeden z nich to Seth Mitchell, który niedługo stoczy swoją pierwszą walkę transmitowaną przez HBO - mówi Kliczko.

Najbliższa walka "Dr Stalowego Młota" planowana jest na 3 marca na ponad 50-tysięcznej Esprit Arenie w Dusseldorfie. Możliwe, że rywalem pozostanie Mormeck, ale istnieje też opcja starcia z Tonym Thompsonem, wyznaczonym przez federację IBF na oficjalnego pretendenta.

Z kolei 40-letni Witalij ma wyjść na ring 25 lutego w monachijskiej Olympiahalle. Wśród jego rywali wymienia się Derecka Chisorę i Aleksandra Dimitrenkę. Biorąc pod uwagę fakt, że potyczka ma odbyć się w hali, mało prawdopodobna wydaje się konfrontacja z Haye'em.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: