Boks. Gołota chce rewanżu z Adamkiem

Andrzej Gołota chce się zrewanżować Tomaszowi Adamkowi za porażkę, jakiej doznał w 2009 roku. Walka miałaby się odbyć w marcu przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo jednak, czy ?Góral? przyjmie propozycję Gołoty.

Adamek wznowił już treningi i wraz z trenerem Rogerem Bloodworthem przygotowuje się w jego rodzinnej miejscowości koło Saint Louis do kolejnej walki. Najprawdopodobniej odbędzie się ona w marcu w USA.

Wciąż nie wiadomo z kim Polak stanie w ringu, choć pojawiają się doniesienia o Andrzeju Gołocie i Chrisie Arreoli. Obaj ci rywale ulegli w przeszłości Adamkowi, zanim ten zmierzył się we Wrocławiu z Witalijem Kliczką.

"Góral" zdradził jednak, że do jego obozu zgłosili się już przedstawiciele obu wspomnianych bokserów. Polak nie chce jednak zajmować się na tym etapie przygotowań nazwiskami ewentualnych rywali.

Gdyby doszło do walki z Gołotą, z pewnością starcie to wzbudziłoby ogromne zainteresowanie polskich fanów. Przypomnijmy, że w październiku 2009 roku, w swojej pierwszej walce w wadze ciężkiej, Adamek pokonał przez nokaut techniczny w piątej rundzie starszego o osiem lat rywala.

Od tamtego czasu Gołota nie boksował, jednak ostatnio wznowił treningi ze swoim pierwszym szkoleniowcem - Samem Colonną. Polak miał wystąpić na grudniowej gali w Chicago, podczas której będzie boksował też Andrzej Fonfara, jednak ostatecznie wycofał się z niej. - Zamierzam wrócić, ale nie tego dnia i nie w tym miejscu - mówił niedawno Gołota.

"Adamek musi mieć mocnych rywali, by znaleźć klucz do Kliczki" ?

Joe Frazier nie żyje. Pamięć o nim pozostanie na wieki [ZDJĘCIA]

Czy Twoim zdaniem powinno dojść do rewanżu Adamek - Gołota?
Więcej o: