Amerykanin rywalem Masternaka w pierwszej walce dla Sauerland Event

Mateusz Masternak poznał nazwisko przeciwnika, z którym zmierzy się w swoim premierowym występie w barwach Sauerland Event. 3 grudnia na gali niemieckiej grupy w Helsinkach polski pięściarz zmierzy się z Michaelem Simmsem. Pojedynek ma odbyć się na dystanie ośmiu rund.

- Simms umie boksować. Jest bardzo dobry w obronie, dlatego trudno jest trafić go czystym ciosem. To taki pięściarz, który przyjeżdża na gale, aby walczyć. Jego bilans walk jest mylny. Można odczytać, że jest bardzo przeciętnym bokserem, ale gdy popatrzymy, z jakimi zawodnikami przegrywał i w jaki sposób, to trzeba nabrać do niego szacunku. W Helsinkach będę musiał boksować rozważnie i konsekwentnie - opisuje swojego przeciwnika 24-letni Masternak.

37-letni Simms w bieżącym roku dwukrotnie odwiedzał Polskę. Amerykanin pomagał Krzysztofowi Włodarczykowi jako sparingpartner przed kwietniową obroną tytułu mistrza świata federacji WBC z Francisco Palaciosem. W sierpniu pięściarz z Kalifornii ponownie zawitał na salę treningową grupy KnockOut Promotions na warszawskim Wawrzyszewie, pomagając Pawłowi Kołodziejowi w przygotowaniach do walki z Olą Afolabim. Planowana na 10 września potyczka ostatecznie nie doszła do skutku.

Występujący w kategorii junior ciężkiej Polak niebawem, na konferencji prasowej w Berlnie, ma zostać oficjalnie przedstawiony jako nowy nabytek Sauerland Event. Masternak dotychczas reprezentował polską grupę O'Chikara Gmitruk Team. Mimo przenosin do jednej z największych firm promotorskich w Europie, szkoleniowcem wrocławianina pozostanie Andrzej Gmitruk.

Główną walką wieczoru na gali w Helsinkach będzie starcie Roberta Heleniusa, fińskiej nadziei wadze ciężkiej, z Dereckiem Chisorą o wakujący tytuł mistrza Europy. Na tej samej gali pasa regularnego mistrza świata federacji WBA w najcięższej kategorii bronić będzie Aleksander Powietkin. Rywalem Rosjanina będzie Cedric Boswell.

Joe Frazier nie żyje. Pamięć o nim pozostanie na wieki [ZDJĘCIA]

 

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: