Trener Kliczki: Tarver najlepszym wyborem

Sporo krytyki spadło na Władimira Kliczkę po wyborze Jeana-Marka Mormecka na najbliższego przeciwnika. Emanuel Steward, szkoleniowiec mistrza świata federacji IBF, IBO, WBA i WBO, swojego zawodnika krytykować jednak nie zamierza. Amerykański trener argumentuje, że taka sytuacja związana jest w pierwszym rzędzie z kiepskim poziomem wagi ciężkiej.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

- Powiedziałem Władimirowi, że nie będę go krytykował za żaden wybór. Waga ciężka zwyczajnie nie znajduje się w najlepszej kondycji. Dlatego nie ma większego znaczenia, kto jest rywalem Władimira. Prawdę mówiąc, nikt nie jest w stanie tak zainteresować walką ludzi jak David Haye - twierdzi Steward.

Zdaniem założyciela Kronk Gymu w Detroit, idealnym przeciwnikiem dla Kliczki byłby Antonio Tarver, który ostatni pojedynek (lipcowa wygrana z Dannym Greenem) stoczył w limicie wagi cruiser, ale od dłuższego czasu zgłasza gotowość do stanięcia w szranki z "Dr Stalowym Młotem".

- Po pierwsze chciałbym, aby Władimir wrócił na amerykański ring, chociaż wybór przeciwników nie jest tam zbyt wielki - mamy tylko Antonio Tarvera i Chrisa Arreolę. Większe zainteresowanie wzbudziłaby walka z Tarverem, ponieważ Antonio umie przyciągać uwagę ludzi - argumentuje Steward.

Póki co Kliczko musi postarać się o wygraną z 39-letnim Mormeckiem. Starcie to odbędzie się 10 grudnia na mieszczącym 51,5 tysiąca widzów stanionie Esprit Arena w Dusseldorfie.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: