Boks. Rywale boją się walczyć ze Szpilką

Już 5 listopada, na gali boksu w amerykańskim Uncasville, kolejną walkę stoczyć ma Artur Szpilka (8-0, 6 KO). Póki co nie wiadomo jednak, kto będzie rywalem utalentowanego 22-latka z Wieliczki, bo, jak przyznaje współorganizator listopadowych zawodów Mariusz Kołodziej, rozmowy kolejnymi potencjalnymi oponentami Polaka kończą się fiaskiem.

- Oni po prostu nie chcą walczyć ze Szpilką i po otrzymaniu zapytania albo żądają "bajońskich" sum jak na zwykłą rankingową walkę albo po prostu mówią "nie, dziękuję" - opowiada starający się zorganizować przeciwnika "Szpili" szef działającej w USA grupy Global Boxing Promotions.

- Myślę, że to efekt tego, co o Arturze powiedział niedawno Lennox Lewis, który stwierdził, że Artur to kandydat na mistrza świata wagi ciężkiej, a wiadomo, że walka z zawodnikiem o takiej rekomendacji to ogromne ryzyko - dodaje Mariusz Kołodziej.

W swoim ostatnim występie, na gali "Wojak Boxing Night" w Katowicach, Artur Szpilka zastopował w trzech rundach byłego challengera do tytułu czempiona globu Owena Becka.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Legendarne walki bokserskie, które przeszły do historii (WIDEO) ?

Więcej o: