Boks. Huck ciężko znokautował Rossiego, obronił pas WBO [WIDEO, ZDJĘCIA]

W pojedynku wieczoru gali w Ludwigsburgu Marco Huck (34-1, 25 KO) pokonał przez nokaut w szóstej rundzie Rogelio Rossiego (17-2-1, 10 KO), broniąc tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. 

Zobacz ciężki nokaut Hucka - WIDEO

Po rozpoznawczym pierwszym starciu w drugim Huck ruszył do zdecydowanej ofensywy, której efekty szybko uwidoczniły się na twarzy argentyńskiego challengera. Trzecią rundę "Kapitan Hak" wygrał trzema punktami dzięki upomnieniu dla Rossiego za uderzenia poniżej pasa i dość kontrowersyjnemu nokdaunowi.

Czwarta odsłona, która przebiegała pod znakiem chaotycznych ataków Rossiego i pojedynczych kontr Hucka, zakończyła się faulem ze strony czempiona, który uderzył przeciwnika po gongu, za co odebrano mu dwa punkty.

W piątej rundzie Huck rzucił się do zdecydowanego natarcia i po długiej serii mocnych trafień posłał Argentyńczyka na deski lewym sierpowym. W tej samej rundzie Rossi jeszcze raz był liczony po kolejnej serii "Kapitana Haka". Walkę rozstrzygnął szturm Hucka w szóstym starciu zakończony potężnym prawym prostym, po którym Rossi padł nieprzytomny na deski.

Dla Marco Hucka, który myśli już o przenosinach do wagi ciężkiej, sobotnia wygrana była ósmą kolejną udaną obroną tytułu.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: