Trener Proksy: Trzeba rozbić gardę Sylvestra

- Grzesiek pierwszy raz walczy o taką stawkę, z tak mocnym przeciwnikiem - mówi przed dzisiejszym pojedynkiem Grzegorza Proksy z Sebastianem Sylvestrem trener polskiego pięściarza Fiodor Łapin. Stawką walki, która będzie główną atrakcją gali boksu w niemieckim Neubrandenburgu, będzie tytuł mistrza Europy wagi średniej.

- To charakterny chłopak, naprawdę solidny zawodnik, ale myślę, że Grzegorz jest na niego gotowy - ocenia Łapin rywala swojego podopiecznego. - Sylvester bije głównie najprostsze akcje, ale na terenie Niemiec to często wystarcza, by wygrać. Potrafi szczelnie się bronić i dobrze w momencie zagrożenia poruszać się na nogach. Nie jest wirtuozem, ale to solidny zawodnik ze światowej czołówki.

Zdaniem Fiodora Łapina kluczem do sukcesu Proksy będzie dobra kondycja psychiczna i konsekwencja w ringu. - Obawiam się tylko, że Grzesiek się troszeczkę pospina, ale wiem, że jak znajdzie swój dystans, jak odpowiednio podejdzie do walki podczas rozgrzewki, to szybko wejdzie w swój rytm. A Grzesiek boksujący w swoim rytmie jest niebezpieczny dla każdego przeciwnika - przekonuje szkoleniowiec grupy 12 round KnockOut Promotions, dodając jednocześnie, że dużym atutem "Super G" w konfrontacji ze schematycznie walczącym Sylvestrem może być niekonwencjonalny styl pięściarza z Węgierskiej Górki.

- Grzesiek musi byc nieprzewidywalny. Na terenie Niemiec jako "nieznany Grzegorz Proksa" musi wygrać wyraźnie, co stwarza pewną presję, ale Grzegorz potrafi boksować i do przodu i do tyłu, potrafi dobrze uderzyć na górę i na dół, zarówno prawa i lewa ręką. Mamy sówj plan i zobaczymy, jak się sprawdzi. Grzesiek ma swój oryginalny styl i nie powinien go zmieniać pod przeciwnika, musi ten styl narzucić rywalowi. Nie sądzę, żeby Grzesiek nagle wyszedł w tej walce z podówjną gardą i boksował ciosami sierpowymi i podbródkowymi. Grzegorz ma boksować swój boks, ma robić to, co umie najlepiej (...) Trzeba rozbić gardę Sylvestra, a wiemy, że nie jest to niemożliwe - kończy Fiodor Łapin.

Manny Pacquiao dokonuje destrukcji twarzy rywala [zobacz galerię]

 

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: