Sugar nie wierzy w walkę Mayweather - Pacquiao

Zastanawiając się nad słusznością i moralnym aspektem zachowania Floyda Mayweather Juniora (42-0, 26 KO) w ostatniej walce, Bert Sugar przypomniał sobie o podobnej sytuacji, która miała miejsce ponad 100 lat temu. Swój udział miał w niej Stanley Ketchel, czyli Stanisław Kiecal, który w 1908 roku walczył o tytuł mistrza świata wagi średniej z Billym Papke.

Amerykanin polskiego pochodzenia zwyczajowo chciał przywitać się z przeciwnikiem, stukając się rękawicami, jednak żądny rewanżu Papke (Kiecal zadał mu pierwszą porażkę zaledwie trzy miesiące wcześniej) natychmiast zaatakował i w wyniku dwóch niespodziewanych uderzeń spowodował silne, narastające zapuchnięcie oczu. Zamroczony mistrz był trzy razy liczony w pierwszej rundzie i choć z czasem doszedł do siebie, coraz poważniejsze problemy ze wzrokiem wypaczyły wynik walki i w dwunastej rundzie Papke znokautował porozbijanego przeciwnika.

- Nikt z ludzi, którzy oglądali tę walkę nie może nam dziś tego opowiedzieć. W 1908 roku Stanley Ketchel bronił tytułu mistrza świata wagi średniej w starciu z Billym Papke. Z przyzwyczajenia champion chciał przywitać się z pretendentem, a rywal od razu zaatakował i pierwszymi ciosami podbił mu oczy. Nie złamał żadnego przepisu, ale etycznie i moralnie było to fatalne zagranie dla tej dyscypliny.

Sugar nie jest pewny co do przyszłości Mayweathera, lecz nie spodziewa się, by niepokonany 'Money' chciał kiedykolwiek wyjść do ringu z Mannym Pacquiao (53-3-2, 38 KO). Zdaniem eksperta, Floyd powoli odrywa się od rzeczywistości i pogrąża się w paranoi, o czym świadczą jego ostatnie wybryki.

- On nie zamierza walczyć z Mannym. Nigdy nie spodziewałem się, żeby doszło do takiego pojedynku. Obecnie niewiele łączy Floyda z rzeczywistością. Powiedział, że może walczyć z Mannym, jeżeli ten zgodzi się na dodatkowe testy antydopingowe, ale nigdy nie zauważył, że Pacquiao już dwukrotnie oświadczał, iż gotów jest walczyć i godzi się na wszystkie jego warunki. Mayweather z całą pewnością nie chce walczyć z Pacquiao. Co więcej, nie wiem, czy on w ogóle myśli jeszcze o powrocie między liny - powiedział 74-letni historyk.

Młodzi polscy bokserzy chcą podbić świat

 

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: