Boks. Mayweather vs Ortiz - wynik PPV w granicach 1,3 mln

Nie są to jeszcze oficjalne wyniki, lecz jedno ze źródeł FightHype podaje, że sprzedaż PPV gwiazdorskiej gali Star Power wynosi około 1,3 miliona dolarów. Sam Floyd Mayweather Jr. (42-0, 26 KO) spodziewał się znacznie wyższego wyniku, jednak ?Money? nie może narzekać - jeżeli wczesne prognozy się potwierdzą, jego konto zasili ok. 40 milionów dolarów.

Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Warto zaznaczyć, że cena była w tym przypadku wyjątkowo wysoka - $59,99 za standardową jakość transmisji i $69,99 w wersji HD. Czekamy na odpowiedź grupy Top Rank, która przed końcem roku dostarczy jeszcze dwie arcyciekawe gale PPV. 12 listopada Manny Pacquiao (53-3-2, 38 KO) zmierzy się z Juanem Manuelem Marquezem (53-5-1, 39 KO), a 3 grudnia Miguel Cotto (36-2, 29 KO) stanie do rewanżowej walki z Antonio Margarito (38-7, 27 KO). Przy obydwu imprezach możemy spodziewać się interesującego zestawienia wszystkich walk, co powinno zaowocować promocyjnym sukcesem.

Przypomnijmy, że walka Floyda Mayweathera Jr. z broniącym pasa federacji WBC w kategorii półśredniej Victorem Ortizem (29-3-2, 22 KO), zakończyła się małym skandalem. Pretendent Mayweather Jr. kontrolował walkę, co tak rozsierdziło Ortiza, że ten uderzył go ciosem z główki, za co natychmiast został ukarany przez sędziego Joe Corteza odjęciem punktu. Gdy mistrz przepraszał Floyda za faul, ten przyjął przeprosiny, pięściarze dotknęli się rękawicami, po czym Floyd natychmiast wystrzelił krótkim lewym sierpowym, poprawił zamroczonemu rywalowi mocnym prawym i czysto go znokautował.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: