Boks. Wach i Szpilka znów zaboksują w USA

5 listopada w Mohegan Sun Arena w Uncasville, w stanie Connecticut, gdzie pod koniec lipca br. znakomicie zaprezentowali się dwaj polscy "ciężcy" - Mariusz Wach (25-0, 13 KO) i Artur Szpilka (7-0, 5 KO), odbędzie się kolejna gala boksu zawodowego z udziałem aż czterech polskich pięściarzy.

Tego dnia grupy promotorskie Global Boxing Promotions i CES Boxing zafundują miejscowym kibicom wieczór pięściarskich wrażeń, między innymi z udziałem Mariusza Wacha, który skrzyżuje rękawice z bardzo doświadczonym Tye Fieldsem (48-4, 43 KO). Inny pięściarz grupy Global Boxing Promotions, Przemysław Majewski (17-0, 11 KO), powalczy w obronie regionalnego pasa NABF w kategorii średniej. Przeciwnik "The Machine" nie został jeszcze wybrany.

Wielkich emocji zapewne dostarczy ponowne pojawienie się za Oceanem Artura Szpilki, promowanego przez Andrzeja Wasilewskiego z grupy 12 Rounds Knockout Promotions. Ostatnim razem popularny "Szpila" uporał się z Davidem Williamsem (6-5-1, 2 KO) w niespełna dwie minuty. Rywal na gali w Uncasville nie jest jeszcze znany. Wcześniej Krakowianin powalczy 15 października na gali Wojak Boxing Night w Katowicach.

Ostatnim naszym reprezentantem na gali będzie również pięściarz Polonijnego promotora Mariusza Kołodzieja, Kamil Łaszczyk (3-0, 3 KO). Rywal "Szczurka" nie jest jeszcze znany, jednak zanim Wrocławianin zawalczy w stanie Connecticut, wcześniej w najbliższą sobotę musi uporać się z doświadczonym 37-letni Terrance Roy'em (10-32, 2 KO), podczas występu w miejscowości Tunica.

Będzie powtórka z lipca?

Przypomnijmy, że Wach i Szpilka walczyli już w tej samej miejscowości 29 lipca i obaj odnieśli efektowne zwycięstwa. Niepokonany dotychczas na zawodowych ringach Szpilka zanotował wówczas na swoim koncie kolejną wygraną przez nokaut, zwyciężając w pierwszej rundzie reprezentanta gospodarzy Davida Williamsa.

Świetnie poradził sobie także Mariusz Wach, który zdobył mistrzowski pas WBC International kategorii ciężkiej. Znokautował on w czwartej rundzie bardzo doświadczonego Irlandczyka Kevina McBride'a, który wsławił się tym, że w 2005 roku pokonał Mike'a Tysona.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Lennox Lewis: Adamek to bokser klasy B. Potrzebuje lepszego trenera

Więcej o:
Copyright © Agora SA