Boks. 49-letni Holyfield znów powalczy o mistrzowski pas.

Obchodzący w październiku 49. urodziny Evander Holyfield 17 grudnia na bokserskiej gali w Zurychu stanie przed szansą wywalczenia po raz piąty zawodowego mistrzostwa świata wagi ciężkiej. Rywalem legendarnego Amerykanina będzie niedawno koronowany "zwykły" czempion federacji WBA Aleksander Powietkin ("zwykły", bo "super czempionem" WBA jest Władimir Kliczko).

Holyfield oficjalnie potwierdził swój zamiar pojedynkowania się z Powietkinem, zrzekając się mistrzowskiego tytułu mało znaczącej federacji WBF, którego posiadaczem był od kwietnia 2010 roku.

Mający w swoim profesjonalnym dorobku 57 walk Holyfield po raz ostatni z pasa mistrza świata cieszył się w sierpniu 2000 roku po zwycięstwie nad Johnem Ruizem. Tytuł ten jednak stracił siedem miesięcy później, przegrywając z Ruizem pojedynek rewanżowy.

Od tamtej pory "The Real Deal" bezskutecznie próbował powrócić na mistrzowski tron; ostatnio w grudniu 2008 roku, kiedy zdaniem wielu obserwatorów niesłusznie uległ na punkty Nikołajowi Wałujewowi.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA