Ortiz nieznacznie cięższy od Floyda. Mayweather prowokuje

W nocy z piątku na sobotę odbyła się ceremonia ważenia przed galą w MGM Grand w Las Vegas. Główni bohaterowie wieczoru nie mieli problemów z wagą i łatwo zmieścili się w limicie kategorii półśredniej. Na scenie doszło jednak do krótkiego spięcia, gdy "The Money" zaczął wygrażać rywalowi i chwycił go za gardło.

Chcesz wiedzieć co się dzieje na światowych ringach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

Pierwszy zaprezentował się mistrz, Victor Ortiz (29-2-2, 22 KO), który wniósł na wagę dokładnie 147 funtów. Kilka chwil po nim zważony został niepokonany Floyd Mayweather Jr. (41-0, 25 KO), przy którym wskazówka zatrzymała się przy wartości 146,5 funta.

Obydwaj zawodnicy zaprezentowali znakomite sylwetki, lecz ceremonia ważenia nie zakończyła się klasycznym face to face. Obóz 'Money' Mayweathera postanowił sprowokować championa i wywiesił biały ręcznik, wykrzykując jednocześnie w kierunku Ortiza obraźliwe hasła oraz przypominając o ostatniej porażce Victora, który poddał się w pojedynku z Marcosem Rene Maidaną.

Mistrz nie dał po sobie poznać negatywnych emocji, które mogły nim wówczas targać i uspokajał ludzi swojego przeciwnika, pokazując klasę oraz opanowanie. Choć zagranie teamu Floyda bez wątpienia miało na celu wyprowadzenie z równowagi Ortiza, młody 'Vicious' pozytywnie przeszedł tę próbę, co udowadnia jedynie jego gotowość do tak wielkiej walki.

Wyniki ważenia przed galą w Las Vegas:

Victor Ortiz (29-2-2, 22 KO) - 147 funtów vs. Floyd Mayweather Jr. (41-0, 25 KO) - 146,5 funta

Erik Morales (51-7, 35 KO) - 140 funtów vs. Pablo Cesar Cano (22-0-1, 17 KO) - 140 funtów

Jessie Vargas (16-0, 9 KO) - 142 funty vs. Josesito Lopez (29-3, 17 KO) - 140,5 funta

Więcej na Bokser.org  ?

Więcej o: