Boks. Paweł Wolak o pas IBA

Paweł Wolak (29-1-1, 19 KO) znany jest kibicom boksu z wielkiego serca do walki i niebywałej woli zwycięstwa. Dzięki temu zyskuje sobie co raz większą rzeszę fanów, którzy z podziwem obserwują naszego "Wściekłego Byka" i chcą go oglądać na dużych bokserskich wydarzeniach.

29-letni wojownik poinformował dzisiaj, że kolejny występ zaliczy 3 grudnia w słynnej nowojorskiej Madison Square Garden, na gali Miguela Cotto (36-2, 29 KO) z Antonio Margarito (38-7, 27 KO). Bohaterowie wieczoru po ponad trzech latach spotkają się ze sobą ponownie w ringu, w 2008 roku górą był Margarito, który wygrał w 11. rundzie przez techniczny nokaut.

Przeciwnik naszego boksera nie jest jeszcze znany, wiemy za to, że stawką jego pojedynku będzie pas federacji IBA. - 3 grudnia na gali Cotto-Margarito zawalczę o pas IBA! Niebawem poznacie przeciwnika - napisał na portalu społecznościowym Wolak.

Pochodzący z Dębicy pięściarz ostatni występ zaliczył w lipcu, remisując po 10. niezwykle zażartych rundach z Delvinem Rodriguezem. Polak zakończył pojedynek z niewyobrażalną opuchlizną pod okiem [widoczną na zdjęciu]. Obóz reprezentanta Dominikany miał wiele zażaleń co do werdyktu, ale remis wydawał się być sprawiedliwym wskazaniem. Największym sukcesem w karierze mieszkającego na obczyźnie Wolaka jest zwycięstwo nad Yuri Foremanem odniesione w marcu bieżącego roku.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: