Boks. Kliczko chce walki z Wałujewem

Najwyższy mistrz świata w historii wagi ciężkiej Nikołaj Wałujew to drugi, obok Davida Haye, potencjalny rywal na liście życzeń czempiona federacji WBC Witalija Kliczki. Starszy z braci Kliczko planuje powrót między liny w marcu przyszłego roku.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

- Rzeczywiście, chętnie spotkałbym się z Wałujewem - przyznał w udzielonym niedawno wywiadzie "Dr Żelazna Pięść". - Nikołaj jednak nie podjął jeszcze decyzji na temat swojej przyszłości - czy będzie dalej boksował czy ze względu na problemy z kontuzjami zajmie się ostatecznie tylko polityką.

- Sądzę, że moja walka z Wałujewem spotkałaby się ze sporym zainteresowaniem, nie tylko w krajach byłego Związku Radzieckiego. Jeśli tylko Nikołaj jest zainteresowany tym pojedynkiem, zapraszam na ring - dodał Kliczko, który w sobotę w kolejnej obronie mistrzowskiego tytułu rozbił we Wrocławiu Tomasza Adamka.

Mierzący 213 cm i ważący około 145 kg Nikołaj Wałujew byłby największym oponentem w karierze Witalija Kliczki. Rosjanin od dłuższego czasu zmaga się jednak z kolejnymi urazami i póki co nie wiadomo, czy powróci jeszcze do boksu. W swoim ostatnim występie, w listopadzie 2009 roku, Wałujew po przegranej na punkty stracił pas WBA na rzecz Davida Haye.

Wsztystko o boksie na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: