Adamek - Kliczko. "Kliczki nie da się pokonać. Dajcie Adamkowi Haye'a"

- Tomasz Adamek nie potrafił pokonać Kliczki. A kto potrafi? - pisze Chris Mannix w artykule dla magazynu "Sports Illustrated". Dziennikarz uważa, że Polak spisałby się dobrze na przykład w walce z Davidem Hayem.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Kliczko jest bestią

"Ma 40 lat, głowę pełną siwych włosów i ciało zdewastowane przez długą karierę bokserską. Ale nie ma wątpliwości, że jest lata świetlne przed innymi pięściarzami w swojej kategorii - nie licząc jego brata.

W sobotni wieczór zobaczyliśmy klasycznego Kliczkę. Zasypywał twarz Adamka ciosami i dwukrotnie go powalił - raz oficjalnie, co potwierdził sędzia Massimo Barrovecchio, a raz nieoficjalnie, kiedy w drugiej rundzie arbiter z nieznanych powodów zlekceważył prawy sierpowy Kliczki (Adamek uchronił się przed upadkiem łapiąc linę).

Kliczko: waliłem, aż mnie bolało, a on wciąż stał! (wideo) ?

Adamek nie potrafił zbliżyć się do ogromnego Kliczki i próbował zagrozić mu z dystansu. Niektórzy mówili, że Kliczko wygrał, bo jest wysoki. To nieprawda. Kliczko jest wyćwiczony, ma dobrą kondycję i stalową brodę."

Adamek powinien zostać w wadze ciężkiej

"Polak nie potrafił pokonać Kliczki. A kto potrafi? Podczas swojego krótkiego pobytu w najcięższej kategorii Adamek udowodnił, że nie zostaje w tyle. Przyciągnął 45 tysięcy fanów na nowy stadion we Wrocławiu, ma mocną grupę wsparcia w New Jersey i w najbliższych latach czeka go wiele dobrych, ważnych walk.

Dajcie mu Aleksandra Powetkina, Davida Haye'a albo rewanż z Chrisem Arreolą - na pewno dobrze się spisze. Jedyna lekcja dla Adamka po porażce z Kliczką jest taka sama, jakiej Władimir i Witalij udzielili swoim poprzednim rywalom: bracia Kliczko są po prostu za dobrzy."

Adamek: Zawiodłem! Chciałem być wielkim mistrzem wagi ciężkiej. Nie udało się

Kto może walczyć z Władimirem Kliczką? Haye, Wałujew... Ale nikt mu nie zagrozi

"Poza Władimirem Kliczką nikt nie może tknąć Witalija. Max Kellerman z HBO wytypował Roberta Heleniusa na jego kolejnego rywala. Zgadzam się z nim. Helenius ma rozmiary Kliczki i imponującą siłę. Ale 27-letni bokser potrzebuje roku treningów zanim będzie gotowy.

Witalij wciąż jest zainteresowany walką z Hayem, który wielokrotnie obrażał jego rodzinę, a w lipcu został zniszczony przez Władimira. Innym potencjalnym rywalem Kliczki jest Mariusz Wach z Ukrainy (w rzeczywistości Wach jest Polakiem - dop.red.), który - podobnie jak Helenius - ma sylwetkę podobną do Witalija. Jest też Nikołaj Wałujew, który nie walczył od 2009 roku. Jednak nie spodziewajcie się, żeby którykolwiek z tych pięściarzy poważnie zagroził Kliczce."

Haye o Adamku: to głupek

Starcie Tomasza Adamka z Davidem Hayem jest na razie mało prawdopodobne. Przed walką Polaka z Kliczką angielski bokser ściskał kciuki za porażkę Adamka . - Mam nadzieję, że Kliczko pokona tego polskiego głupka, zachowa tytuł, a potem stanie do walki ze mną - powiedział.

Ekspert ESPN: szkoda Adamka, to nie ta liga ?

"Witalij jest jak wino: im starszy, tym lepszy"

Więcej o: