Boks. Jak możesz obejrzeć walkę Adamek-Kliczko?

Około 42 tysiące widzów obejrzy na wrocławskim stadionie walkę o mistrzowski pas WBC pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Witalijem Kliczką. Co zrobić jeśli nie udało się jednak zdobyć wejściówek na sobotnią galę? Starcia nie pokaże żaden kanał otwarty, ale za dodatkową opłatą mogą je zobaczyć posiadacze dekoderów Cyfrowego Polsatu, Canal+ oraz UPC. Na platformie n bez dodatkowych opłat dostępny będzie kanał RTL. Pozostaje także wycieczka do kina lub relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl

Długo nie było wiadomo, czy pojedynek pokaże jakakolwiek polska stacja telewizyjna. Niemiecka firma promotorska Kliczków - gospodarza pojedynku, a więc mającego decydujący głos w sprawie sprzedaży praw - zaproponowała zaporową cenę jak na polskie warunki. Mówiło się o 1,5 mln euro. Ofertę odrzuciły wszystkie polskie stacje.

Promotorzy chcieli, aby pokazać pojedynek w systemie pay-per-view, czyli "płać i oglądaj". Będzie to pierwsza transmisja na taką skalę w tym systemie w Polsce. Wcześniej w ppv można było obejrzeć galę KSW Fight Club z października 2010 roku. Transmisję z walki Adamek - Kliczko przeprowadzą największe polskie platformy - satelitarne Cyfrowy Polsat oraz Canal+, także kablowa UPC. W pierwszej z nich zapłacimy za walkę 40 zł, natomiast abonentów Canal+ będzie to kosztować o 10 groszy mniej.

Zamówienia na obejrzenie gali w telewizji Canal+ należy dokonywać poprzez Internetowe Centrum Abonenta (ica.cyfraplus.pl) lub Centrum Telefoniczne Abonentów (tel. 801 066 066 lub 22 310 45 45).

 

Mając Cyfrowy Polsat zamówienia można składać poprzez SMS (treść wiadomości: nr karty dekodera.WALKA, numer: 7043), a także w Internetowym Centrum Obsługi Klienta bądź w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta. Z okazji walki Polsat otworzył specjalną linię, którą można dzwonić z telefonu stacjonarnego - 801 00 55 55 oraz komórkowego - 699 44 55 55.

Na wprowadzenie PPV zdecydowało się już kilka sieci kablowych: UPC, które udostępni kanał za 39,90 zł i Toya (39,90 zł. Użytkownicy telewizji Toya zamówienia mogą składać poprzez stronę toya.net.pl lub przez telefon - 42 6333 888). Walkę Adamka z Kliczką oferuje również Vectra. Popularna w Warszawie sieć wymaga przedpłaty. W zależności od zamówionego pakietu, cena oscyluje od 29,90 zł do 39,90 zł.

Wszelkie informacje o zamówieniu walki oraz na temat płatności dostępne są na oficjalnych stronach internetowych nadawców - Polsatu , Canal+ oraz UPC .

Czym jest PPV?

PPV czyli Pay-per-view to w skrócie przeciwieństwo popularnego w Polsce systemu płatności w formie abonamentu miesięcznego lub rocznego za treści emitowane przez telewizje cyfrowe. W usłudze pay-per-view płacimy za oglądanie konkretnej treści.

- Na zachodzie usługi PPV są powszechnie wykorzystywane do transmisji wydarzeń sportowych i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony widzów. Uznaliśmy, że wydarzenie tej klasy jest dobrym momentem, aby takie rozwiązanie zaproponować także naszym abonentom. Mamy nadzieję, że docenią wygodę i komfort, jakie ze sobą niesie taka usługa - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A

Walka dostępna także w dostępnej w sieci satelitarnej RTL. Za darmo...

Za szczęśliwców mogą się uważać Ci, którzy w ofercie swojej telewizji kablowej posiadają niemiecką stację RTL. Telewizja, z którą bracia Kliczko są związani kontraktem od kilku lat, przeprowadzi bezpośrednią transmisję z Wrocławia. Nie wiadomo jednak, czy jeden z głównych nadawców naszych zachodnich sąsiadów nie zakoduje sygnału wysyłanego do Polski.

 

Użytkownicy Sieci Vectra, prawdopodobnie walkę Adamek - Kliczko obejrzą bez dodatkowych kosztów... Przedstawiciele Vectry zapowiedzieli że nie planują wprowadzać geoblokady na sygnał RTL na czas walki Polaka z Ukraińcem.

Podobnie zrobi platforma n, która w swojej ofercie na sobotę przewiduje wyemitowanie niezakodowanego sygnału RTL.

Pojedynek będzie można zobaczyć również w sieci Multikino. Pokazy na wielkich ekranach rozpoczną się od 21 i potrwają do zakończenia gali. Bilety w przedsprzedaży kosztują 39 zł, w dniu pojedynku 10 września - 49 zł.

Wydarzenie odbędzie się 22 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż, Zabrze.

Kliczko vs. Adamek: Przyszedł czas walki

Adamek - Kliczko Z Czuba i na żywo na Sport.pl

Jeśli jednak żadna z powyższych opcji nie będzie dla Ciebie dostępna, to zapraszamy Cię do śledzenia relacji Z Czuba i na Sport.pl, która rozpocznie się w sobotni wieczór. Zapewnimy meldunki naszych specjalnych wysłanników do Wrocławia, materiały wideo i rozmowy, dzięki którym nic co związane z tą walką, nie umknie Twojej uwadze.

Stadion we Wrocławiu na 3 dni przed walką. Zobacz przygotowania ?

 

Specjalny serwis Sport.pl/Boks - wszystko o walce Adamek-Kliczko ?

Więcej o: