Boks. Adamek zarobi ponad 10 milionów na walce z Kliczką

PRZEGLĄD PRASY. - Tomek zarobi więcej niż Andrzej za swoje najsłynniejsze walki - zdradza "Super Expressowi" menedżer polskiego boksera Ziggy Rozalski. Za sobotnie starcie z Witalijem Kliczko we Wrocławiu ?Góral? otrzyma więc kwotę większą niż ta, jaką Gołota zarobił na starciu z Mike'm Tysonem - 10 milionów złotych.

Według nieoficjalnych informacji walki przegrane walki Gołoty z Lennoxem Lewisem i Tysonem przyniosły mu odpowiednio - 2 miliony dolarów (według ówczesnego kursu - 6,5 mln zł) i 3 miliony (10 mln zł).

- Za starcie z Witalijem Kliczką Tomek zarobi więcej. Nie mogę zdradzić szczegółów kontraktu, zresztą dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają - mówi Ziggy Rozalski na łamach "SE" . - Honorarium Tomka w bardzo małym stopniu będzie zależało od tego, jak walka sprzeda się w Polsce - dodaje agent.

Adamek ma zagwarantowany udział w zyskach ze sprzedaży transmisji na cały świat oraz z biletów .- Negocjacje z obozem Kliczki trwały tak długo, bo nie chcieliśmy dostać konkretnej kwoty, tylko procent z zysków. Oni proponowali nam milion dolarów, potem dwa i trzy. Ale my postawiliśmy na swoim, z czego bardzo cieszę się ja, Tomek i... jego księgowy - śmieje się Ziggy Rozalski. - A to może być dopiero początek. Jeśli Adamek wygra, za kolejną walkę dostanie znacznie więcej!

Kliczko vs. Adamek: Przyszedł czas walki

Specjalny serwis Sport.pl/Boks - wszystko o walce Adamka z Kliczką ?

Więcej o: