Boks. 8 września polska premiera filmu o Kliczkach

8 września w Warszawie odbędzie się specjalny pokaz znakomitego filmu dokumentalnego poświęconego dwóm najbardziej znanym braciom w historii boksu zawodowego - Witalijowi i Władimirowi Kliczkom. Dzień później dokument będzie miał swoją oficjalną polską premierę kinową i równocześnie trafi do sklepów na DVD.

Obraz Sebastiana Dehnhardta pt. "Bracia Klitschko" to niemal dwie godziny opowieści o chwilach wzlotów i upadków na sportowej drodze dominatorów bokserskiej wagi ciężkiej, ale także historia ich dzieciństwa, gdy dorastali na Ukrainie w okolicach Czernobyla.

Reżyser nie stroni od zaprezentowania najbardziej dramatycznych momentów w relacjach Kliczków, gdy Witalij traci wiarę w talent młodszego brata po jego bolesnych przegranych przez nokaut z Lamonem Brewsterem i Corrie Sandersem. - Siedzieliśmy z Witalijem w samolocie i on powiedział: "Spójrz w lustro!" - wspomina w filmie trudne chwile Władimir - Wtedy po raz pierwszy w życiu na siebie krzyczeliśmy...

Warszawski przedpremierowy pokaz uświetni swoją obecnością młodszy z Kliczków, posiadacz mistrzowskich pasów federacji WBA, IBF i WBO - Władimir. "Dr Stalowy Młot" po krótkim pobycie w stolicy zamelduje się we Wrocławiu, gdzie wspierał będzie brata, którego 10 września czeka walka w obronie mistrzowskiego tytułu WBC w boju z Tomaszem Adamkiem.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: