Ranking WBO . Wysokie miejsca polskich bokserów

Federacja IBF opublikowała dzisiaj ranking za miesiąc lipiec, a w nim znalazło się miejsce dla kilku Polaków. Najwyżej stoją akcje trzeciego w wadze półciężkiej Dawida Kosteckiego (37-1, 24 KO), którego wyprzedza tylko panujący mistrz Europy Karo Murat, bowiem pierwsze miejsce jest nieobsadzone.

W kategorii cruiser mamy trzech swoich przedstawicieli. Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO) jest szósty, Mateusz Masternak (23-0, 17 KO) dziesiąty, a Łukasz Janik (22-1, 13 KO) czternasty, przy czym ten ostatni 10 września na wrocławskim stadionie skrzyżuje rękawice z siódmym na liście Ola Afolabim i jeżeli wygra, zapewne będzie już tylko o krok od walki mistrzowskiej.

W dywizji junior średniej na dziewiątej pozycji sklasyfikowano zamieszkałego na stałe w USA Pawła Wolaka (29-1-1, 19 KO), który być może już 3 grudnia zaatakuje zasiadającego na tronie IBF Corneliusa Bundrage. Zaawansowane negocjacje w tej sprawie trwają.

Ostatnim polskim przedstawicielem jest boksujący w wadze półśredniej, były mistrz Europy, Rafał Jackiewicz (38-9-1, 19 KO). Nasz wojownik w rankingu IBF zajmuje obecnie piątą lokatę.

Federacja WBO jako ostatnia z wielkiej czwórki uaktualniła swój ranking, a w nim znalazło się jak zwykle miejsce dla kilku Polaków.

Najwyżej stoją akcje Tomasza Adamka (44-1, 28 KO), który przewodzi stawce w wadze ciężkiej. "Góral" 10 września zaatakuje jednak pas WBC, więc niedługo powinien wypaść z listy WBO.

W kategorii cruiser mamy dwóch swoich przedstawicieli. Mateusz Masternak (23-0, 17 KO) jest siódmy, a tuż za jego plecami widnieje nazwisko Pawła Kołodzieja (28-0, 16 KO). Bardzo możliwe, iż obu tych pięściarzy obejrzymy na wrocławskim stadionie podczas gali "Adamek vs Kliczko".

Pierwszą dziesiątkę w dywizji półciężkiej zamyka boksujący za oceanem Andrzej Fonfara (18-2, 9 KO), który 23 września skrzyżuje rękawice z Pierre'em Karamem (18-4-1, 6 KO).

W kategorii super średniej na drugiej pozycji klasyfikowany jest panujący mistrz Europy, Piotr Wilczewski (29-1, 10 KO). Przypomnijmy, iż popularny "Wilk" 17 września stanie oko w oko z mistrzem olimpijskim z Pekinu, Jamesem DeGale'em. Ten z kolei jest siódmy według WBO, więc w przypadku zwycięstwa Polak niemal na pewno zapewni sobie sobie pojedynek o mistrzostwo świata.

Ósmy w wadze średniej jest kolejny nasz zawodnik startujący za oceanem, Przemek Majewski (17-0, 11 KO). Kontynuując ten wątek, trzeci w kategorii junior średniej jest "Wściekły Byk", czyli po prostu Paweł Wolak (29-1-1, 19 KO).

Ostatnim naszym rodakiem w zestawieniu WBO jest jedenasty w wadze półśredniej Rafał Jackiewicz (38-9-1, 19 KO). Nasz wojownik ma już zakontraktowaną potyczkę w Anglii z niepokonanym Kellem Brookiem (24-0, 16 KO), który w rankingu jest drugi, dlatego Rafał w razie wygranej niemal na pewno zapewni sobie drugie podejście do walki mistrzowskiej.

Więcej o boksie w serwsie Bokser.org ?

Więcej o: