Boks. Menadżer Kliczki: - Walka z Adamkiem zgodnie z planem

Bernd Boente, menadżer mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC Witalija Kliczki, potwierdził w rozmowie z rosyjskim portalem sportbox.ru, że wbrew doniesieniom niektórych mediów ?Dr Żelazna Pięść? nie zamierza odsuwać w czasie zakontraktowanej na 10 września walki z Tomaszem Adamkiem. Plotki o możliwej zmianie terminu pojedynku pojawiły się, gdy Kliczko przerwał zgrupowanie w austriackich Alpach i udał się w sobotę na Ukrainę, na wieść o aresztowaniu Julii Tymoszenko.

- Walka odbędzie się zgodnie z planem. Odwołanie jej nie było nawet brane pod uwagę. Witalij do Kijowa poleciał tylko na weekend, udzielił wsparcia działaczom tamtejszej opozycji i wrócił w poniedziałek do treningów - stwierdził Boente.

Kliczko faktycznie zameldował się dziś w swojej bazie treningowej w Going i jak zapewnia trener Ukraińca Fritz Sdunek, mistrz świata jest w świetnej dyspozycji.

- Witalij już teraz jest w bardzo wysokiej formie. Trening ogólnorozwojowy przebiegł bardzo dobrze i nie mieliśmy żadnych problemów. Witalij z wiekiem staje się coraz lepszy - mówi Sdunek.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: