Boks. Mariusz Wach z Władimirem Kliczko w listopadzie

Sensacyjne informacje dotarły do redakcji BOKSER.ORG zza Oceanu. Tom Loeffler z założonej przez braci Kliczków grupy promotorskiej K2, zwrócił się do Global Boxing z oficjalną propozycją stoczenia przez Mariusza Wacha (25-0, 13 KO) walki o mistrzostwo świata WBA, WBO, IBF, IBO oraz magazynu The Ring w wadze ciężkiej, z zasiadającym na tronie królewskiej kategorii Władimirem Kliczko (56-3, 49 KO)!

Pojedynek miałby odbyć się już w listopadzie tego roku. Jutro obozy obu pięściarzy przystąpią do oficjalnych negocjacji.

Polski "Wiking", który kilka dni temu ciężko znokautował Kevina McBride'a, wstępnie przyjął wyzwanie mistrza świata, a promujący go szef Global Boxing Mariusz Kołodziej jest dobrej myśli i przekonuje, że porozumienie z K2 jest bardzo blisko.

- Podejmujemy ofertę obozu Władimira Kliczki i sądzę, że raczej na pewno doprowadzimy do tej walki w listopadzie. Na przeszkodzie mogą stanąć jedynie czynniki natury finansowej. Jeśli K2 zaproponuje nieodpowiednią z naszej perspektywy sumę pieniędzy, wtedy spokojnie poczekamy w kolejce pretendentów do mistrzowskich pasów braci Kliczków - stwierdził promotor Wacha.

Polacy na deskach: najsłynniejsze nokauty

 

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org "

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.