Boks. Masternak na gali Kliczko-Adamek

Od pewnego czasu trwają intensywne negocjacje dotyczące karty walk na galę, która odbędzie się 10 września na wrocławskim stadionie, a wydarzeniem wieczoru podczas tej imprezy będzie pojedynek o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej między broniącym pasa Witalijem Kliczko (42-2, 39 KO) i pretendującym do tego miana byłym mistrzem dwóch kategorii wagowych Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO). Prawdopodobnie w jednej z walk poprzedzających to historyczne starcie zobaczymy notowanego w światowej czołówce wagi cruiser Mateusza Masternaka (23-0, 17 KO).

Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

- Rozmowy na temat mojej walki są bardzo zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że zaboksuję we wrześniu we Wrocławiu. Jednocześnie dziwią mnie pojawiające się w niekórych mediach spekulacje o uzależnieniu mojego występu od podpisania kontraktu z nowym (nie wymienianym z nazwiska) promotorem. Nic mi na ten temat nie wiadomo i ciekaw jestem kto i w jakim celu rozpuszcza takie plotki - powiedział w rozmowie z BOKSER.ORG pięściarz związany od wielu lat ze stolicą Dolnego Śląska.

Oprócz "Mastera" do udziału w walkach na gali Kliczko-Adamek brany jest też pod uwagę inny wrocławski pięściarz, mający liczne grono kibiców w tym mieście, jeden z czołowych europejskich zawodników wagi średniej Mariusz Cendrowski (21-3-2, 8 KO). Aktywny w negocjacjach jest również największy polski promotor Andrzej Wasilewski, a wśród pięściarzy z jego grupy, którzy mieliby wystąpić we Wrocławiu wskazywani są Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO) przymierzany do walki z Olą Afolabim (17-2-3, 8 KO) oraz Andrzej Wawrzyk (22-0, 11 KO).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: