Boks. Nokauty Szpilki i Wacha

Niepokonany na zawodowych ringach Artur Szpilka zanotował na swoim koncie kolejną wygraną przez nokaut, zwyciężając w pierwszej rundzie pojedynku rozegranego na gali boksu w amerykańskim Uncasville reprezentanta gospodarzy Davida Williamsa. Świetnie poradził sobie także Mariusz Wach, który zdobył mistrzowski pas WBC International kategorii ciężkiej, nokautując Irlandczyka Kevina McBride'a.

Chcesz wiedzieć wszystko o polskich pięściarzach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

Boksujący w kategorii ciężkiej "Szpila" rozpoczął pojedynek spokojnie, ale już po 80 sekundach rzucił rywala na deski lewym sierpowym. Amerykanin zdołał się podnieść, lecz kilkadziesiąt sekund później po kolejnym lewym sierpie "Szpili" znów padł na matę ringu, a sędzia zdecydował się przerwać nierówny bój. Walka trwała niespełna dwie minuty.

Piątkowa wygrana była siódmą w profesjonalnej karierze 22-letniego pięściarza z Wieliczki, piątą odniesioną przed czasem.

Boks. Szpilka: Gołota chciał, żebym się zrzekł grypsowania

Wach mistrzem WBC International po ciężkim nokaucie

Polski "Wiking" już od pierwszego gongu zaznaczył swoją przewagę w ringu, wyprzedzając bardzo wolnego rywala lewym prostym i ciosami na korpus. W drugim starciu McBride rzucił się do chaotycznego ataku, ale Wach szybko zastopował ofensywne zapędy Irlandczyka. Trzecia odsłona to przede wszystkim skuteczne uderzenia krakowianina na głowę i korpus oponenta.

Losy walki rozstrzygnęły się w czwartej rundzie, kiedy Wach trafił wyraźnie rozbitego już McBride'a potężnym prawym, po którym "Kolos" z Zielonej Wyspy padł jak rażony prądem na deski i jeszcze przez kilka minut nie był w stanie się z nich podnieść.

Dla notowanego na 13. pozycji rankingu WBC królewskiej dywizji Mariusza Wacha wygrana z McBridem była 25. w zawodowej karierze, 13. odniesioną przez nokaut.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Legendarne walki bokserskie, które przeszły do historii (WIDEO) ?

 

Włoch sędzią walki Adamek - Kliczko  ?

Więcej o: