Boks. Milion złotych na przyjazd Tysona do Polski

Milion złotych będzie kosztowało sprowadzenie do Polski legendarnego mistrza świata wagi ciężkiej Mike'a Tysona. Amerykanin ma zamiar odwiedzić Oświęcim, kopalnię soli w Wieliczce oraz być honorowym gościem gali organizowanej 16 września na warszawskim Torwarze. Koszty stołecznej imprezy to najdroższa, obok samego honorarium Tysona część budżetu przeznaczonego na ugoszczenie nad Wisłą "Żelaznego".

Chcesz wiedzieć co się dzieje na światowych ringach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

- To największe przedsięwzięcie jakie do tej pory organizowaliśmy. Tyson to niezwykły człowiek, żywa legenda boksu i dlatego bardzo nam zależało na jego przyjeździe - mówi Tomasz Babiloński, główny pomysłodawca i organizator wizyty "Żelaznego" Mike'a nad Wisłą.

- Mamy nadzieję, że gala organizowana specjalnie na przyjazd Tysona nie zawiedzie oczekiwań kibiców. Rok temu w Pradze Tyson był gościem na pokazie sztuk walki, który nie stał na najwyższym poziomie. My chcemy każdego z naszych pięściarzy wystawić naprzeciw równorzędnego rywala - zapewnia szef Babilon Promotion.

Głównym sportowym wydarzeniem stołecznego wieczoru z boksem będzie starcie Pawła Głażewskiego (15-0, 4 KO) z byłym posiadaczem pasa WBC International wagi półciężkiej Doudou Ngumbu (26-2, 11 KO). Kibice będą mogli oklaskiwać w trakcie gali także występy m.in. Macieja Sulęckiego, Krzysztofa Cieślaka oraz Krzysztofa Zimnocha. Bilety na galę z udziałem Mike'a Tysona są już do nabycia na stronie www.eventim.pl.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: