Boks. Mistrz świata wspiera Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka

Mistrz świata IBF w wadze junior ciężkiej Steve Cunningham (24-2, 12 KO), który prawie pięć lat temu na ringu w Warszawie stracił swój tytuł w walce z Krzysztofem Włodarczykiem (45-2-1, 32 KO) i odzyskał go kilka miesięcy później w Katowicach, dowiedział się o kłopotach swojego dawnego rywala i przekazał ciepłe słowa pod jego adresem.

To kolejny obok Francisco Palaciosa ringowy przeciwnik "Diablo", który dobrymi myślami wspiera go w trudnych chwilach. - Słyszałem co się wydarzyło i modlę się o szybki powrót do zdrowia Krzysztofa. Oby Bóg miał go w swojej opiece, niezależnie od tego, co wydarzy się w jego życiu. To jest wyjątkowy czas dla jego kibiców oraz rodaków, aby mogli okazać mu sympatię i wsparli go, co z pewnością przyczyni się do jego wyzdrowienia - stwierdził Cunningham.

Krzysztof Włodarczyk opuścił wczoraj Szpital Praski w Warszawie, do którego trafił w czwartek po przedawkowaniu antydepresantów i obecnie przebywa pod opieką psychologów w specjalistycznym ośrodku.

Jego promotor Andrzej Wasilewski zdementował medialne plotki sugerujące, że przyczyną załamania pięściarza były problemy finansowe i potwierdził, że przedawkowanie leków oraz wcześniejsza słabsza dyspozycja w ringu miały związek z poważnymi problemami rodzinnymi Włodarczyka.

Więcej o boksie znajdziesz na Bokser.org?

Polacy na deskach: najsłynniejsze nokauty

Więcej o: