Boks. Mayweather Sr szczyci się jedynym zwycięstwem nad Adamkiem

Ojciec Floyda Mayweathera Jr. i jeden z bardziej cenionych bokserskich trenerów - Floyd Mayweather Sr., który po dłuższej przerwie powraca do zawodu, w ostatnim wywiadzie wypowiadał się bardzo nieskromnie o swoich trenerskich zdolnościach.

Mayweather Sr szczycił się m.in. tym, że Tomasz Adamek (44-1, 28 KO) doznał jedynej porażki na zawodowych ringach z rąk Chada Dawsona (30-1, 17 KO), kiedy Amerykanin trenowany był właśnie przez niego. Teraz Dawsona trenuje Emmanuel Steward. Zdaniem Mayweathera, z gorszym skutkiem.

- Nie chce mówić o Emmanuelu Stewardzie, czy o kimkolwiek innym. Ja jednak zrobiłbym to inaczej. Kiedy ja trenowałem Chada Dawsona, on pokonał Tomasza Adamka - mówi Mayweather. - Od tamtego czasu Adamek nie przegrał żadnej walki. Walczy teraz w wadze ciężkiej i cały czas jest niepokonany. To świadczy o moich zdolnościach trenerskich

Mayweather powiedział też, że nie daje szans Adamkowi na zwycięstwo w pojedynku z Witalijem Kliczko (42-2, 39 KO), mimo że wcale nie uważa ukraińskich braci za dobrych pięściarzy: - Jeżeli mam być szczery to Adamek nie ma szans w tej walce. Bracia Kliczko nie są jednak dobrymi bokserami. Oni są po prostu bardzo duzi i potrafią wykorzysytywać swoje warunki fizyczne. Gdybym ja trenował jakiegoś dobrego bokser wagi ciężkiej, to bylibyśmy w stanie ich pokonać.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: