Boks. Trener Khana: Najpierw unifikacja, potem Mayweather Jr

Freddie Roach, szkoleniowiec mistrza świata federacji IBF i WBA w kategorii junior półsredniej Amira Khana wyraził nadzieję na szybką unifikację tytułów w bieżącej dywizji jego podopiecznego, a następnie przeniesienie się do wagi półśredniej i konfrontację z Floydem Mayweatherem Jr. Amerykański trener zdradził, że Brytyjczyk po raz kolejny na ring ma wyjść w grudniu, a do pojedynku z "Pretty Boyem" ma dojść już w 2012 roku.

Wśród potencjalnych rywali 24-letniego Khana wymienia się Timothy'ego Bradleya, Roberta Guerrero i Erika Moralesa. Aby słowa Roacha o unifikacji pasów w limice 140 funtów (ok. 63,5 kg) mogły się spełnić, jego podopieczny musiałby zmierzyć się z tym pierwszym, posiadaczem tytułów federacji WBC i WBO.

- Uważam, że szybkość Amira może sprawić Mayweatherowi sporo kłopotów. Floyd nie walczy od maja ubiegłego roku, więc do walki z nim nie dojdzie tak szybko. Dlatego chciałbym, żeby wcześniej Amir stoczył jeszcze jeden pojedynek. Stoczymy tę walkę w grudniu, a następnie być może już z Mayweatherem. Naprawdę chciałbym, żeby Amir wcześniej zrobił porządek w wadze junior półśredniej i zunifikował tytuły, ponieważ już dawno nikt tego nie osiągnął - powiedział Roach.

34-letni Mayweather wróci na ring 17 września w Las Vegas, gdzie jego przeciwnikiem będzie Victor Ortiz. Stawką pojedynku będzie należący do tego drugiego tytuł federacji WBC w kategorii półśredniej. Mayweather po raz ostatni walczył w maju 2010 roku, kiedy to wysoko na punkty pokonał Shane'a Mosleya.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.