Wielkie walki, wielkie pieniądze Manny'ego Pacquiao

Manny Pacquiao pokonał w niedzielę (7 maja 2011) w Las Vegas jednogłośnie na punkty Shane'a Mosleya. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 120:107, 120:108, 119:108.

Pacquiao vs. Shane Mosley

Zwycięstwo Pacquiao nie podlegało dyskusji, choć w dziesiątej rundzie sędzia ringowy liczył Pacquiao, Jednak jak pokazały telewizyjne powtórki, Pacquiao padł na matę odepchnięty przez Mosleya, a nie po prawidłowo zadanym ciosie.
Za walkę Pacquiao zarobił co najmniej 20 mln dolarów. Jego rywal - 6 mln. Ostateczne kwoty będą znane po podsumowaniu zysków z transmisji pay-per-view.

Zobacz więcej zdjęć z walki:

Pacquiao

Manny Pacquiao vs. Oscar De La Hoya

Ta walka uczyniła Manny?ego Pacquiao megagwiazdą bosku. Filipińczyk pokonał amerykańskiego ?Złotego chłopca? przez techniczny nokaut w 8 rundzie w Las Vegas 6 grudnia 2008 r. Pacquiao zarobił za walkę co najmniej 15 milionów dolarów, a jego rywal - 20 mln. Kwoty obejmują wpływy z transmisji pay-per-view. Bez tego honorarium Pac-mana wynosiło 6,6 mln dol. We wcześniejszych walka Filipińczyk zarabiał najwięcej 3 mln dol. Co ciekawe walka, która przyniosła Pacquiao sławę w Ameryce, nie toczyła się o żaden mistrzowski pas.

Manny Pacquiao vs. Ricky Hatton

Filipińczyk pokonał Brytyjczyka przez nokaut w drugiej rundzie. Walka odbyła się w Manchesterze 5 lutego 2009 r. Jej stawką był tytuł mistrza świata w wadze lekkopółśredniej federacji IBO. Pacquiao zarobił 12 mln dolarów (inne źródła mówią o 15 mln). Każdy jego cios, który osiągnął cel kosztował co najmniej 16 tys. dolarów.

Manny Pacquiao vs. Miguel Cotto

Paqcuiao pokonał Portorykańczyka w Las Vegas (14 listopada 2009 r.) przez techniczny nokaut w 12. rundzie. Filipińczyk zdobył tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji WBO. To był jego triumf w siódmej kategorii wagowej. Zaczynał od muszej. Za walkę z Cotto Pacquiao zarobił w sumie (z honorarium i transmisji pay-per-view) co najmniej 17 mln dolarów.

Manny Pacquiao vs. Joshua Clottey

Walka odbyła się w Dallas na stadionie Cowboys 13 marca 2010. Obejrzało ją prawie 51 tys. widzów. Filipińczyk pokonał pięściarza z Ghany jednogłośnie na punkty 120-108, 119-109, 119-109. W telewizji w systemie pay-per-veiw pojedynek obejrzało 700 tys. widzów. Pacquiao zarobił za walkę co najmniej 12 mln dolarów. Obronił tytuł w wadze półśredniej WBO.

Manny Pacquiao vs. Antonio Margarito

Walka na stadionie Cowboys (13 listopada 2010) przyciągnęła mniej widzów (42 tys.) niż się spodziewano. Pacquiao wygrał jednogłośnie na punkty i zdobył tytuł w ósmej kategorii wagowej - superpółśredniej. W systemie pay-per-view walkę obejrzało 1,15 mln widzów. Filipińczyk zarobił 20 mln dolarów.
Zobacz jak Pacquiao demolował twarz Margarito:

Margarito

Najbardziej oczekiwana walka boksu

Od kilku lat najbardziej wyczekiwaną walką boksu jest pojedynek Pacquiao z niepokonanym mistrzem pięciu kategorii Floydem Mayweatherem jr. Negocjacje w tej sprawie dotąd nie przyniosły rezultatu. Według fachowców obaj bokserzy mogliby za walkę zainkasować po co najmniej 40 mln dolarów. Jesienią Pacquiao zmierzy się prawdopodobnie z Juanem Manuelem Marquezem z Meksyku. Mayweather ma zaplanowaną walkę z Victorem Ortizem na 17 września br.

Więcej o: