Kliczko, Thompson... Kto chce walczyć z Tomaszem Adamkiem?

Tomasz Adamek konsekwentnie powtarza, że do walki z Vinnym Maddalone nie będzie podejmował decyzji w sprawie kolejnych pojedynków. Tymczasem zgłaszają się kolejni chętni do starcia z Polakiem - ostatnio Amerykanin Tony Thompson. Który z potencjalnych rywali byłby najlepszy dla "Górala"?

Tony Thompson

Wiek: 39 lat

Miejsce w rankingu boxrec.com: 7

Kto chce tej walki: - Liczę na starcie z zawodnikiem z czołówki, a potem pojedynek mistrzowski z Władimirem Kliczko - mówi Thompson. - Adamek byłby świetnym rywalem w New Jersey. On przyciąga tam tłumy kibiców. Ja potrafię boksować, on również. On myśli o starciu z Kliczkami, ja też o tym myślę. To miałoby sens - dwóch światowej klasy zawodników naprzeciw siebie, a zwycięzca dostaje walkę z Kliczką - dodaje 39-letni Amerykanin.

Roy Jones jr

Wiek: 41 lat

Miejsce w rankingu boxrec.com: 10 (w wadze półciężkiej)

Kto chce tej walki: - Jeśli nie dostaniemy walki z Kliczko ani Hayem, to celem Tomka będzie pojedynek z Jonesem. Jeśli nie dostaniemy walki o tytuł, to Tomasz chce wyjść do ringu z Royem. Tomek jest w stu procentach zadowolony z warunków umowy jakie ustalił z Royem na ich walkę w Newark. Zgodzili się co do podziału pieniędzy, a to najważniejsze. To jego marzenie, by zmierzyć się z amerykańską legendą jak Roy Jones - powiedział Ziggy Rozalski, menedżer Adamka.

Aleksander Powietkin

Wiek: 31 lat

Miejsce w rankingu boxrec.com: 5

Kto chce tej walki: - Podoba mi się Tomasz Adamek. Robi wszystko to, co powinien, aby zaznaczyć pokazać się w tej kategorii. Nie mogę wykluczyć, że zmierzymy się z nim. A walka Rosja - Polska bez dwóch zdań przyciągnie wielkie zainteresowanie. Jednak nie dojdzie do niej teraz, raczej w przyszłym roku - powiedział trener Powietkina, Teddy Atlas.


Aleksander Dimitrienko

Wiek: 28 lat

Miejsce w rankingu boxrec.com: 11

Kto chce tej walki: - Adamek niedawno stwierdził, że 2011 roku chciałby zmierzyć się z którymś z braci Kliczko. Ja mam podobne plany, więc dlaczego nie mielibyśmy się spotkać w eliminatorze? - powiedział w październiku Dimitrenko. - Zwłaszcza, że Adamkowi trudno byłoby znaleźć rywala bardziej zbliżonego gabarytami do Kliczków ode mnie. Starcie z Adamkiem byłoby bardzo interesujące dla niego i dla mnie. Fani boksu z całego świata też by na tym zyskali, bo nie mam wątpliwości, że stworzylibyśmy świetne widowisko - dodał mierzący 201 cm Ukrainiec.

Odlanier Solis

Wiek: 30 lat

Miejsce w rankingu boxrec.com: 15

Kto chce tej walki: - Wierzę, że to byłby dobry pojedynek, który ożywiłby wagę ciężką. Obaj notowani są w czołowej dziesiątce wagi ciężkiej i wygrany stałby się prawdziwym pretendentem dla jednego z braci Kliczko. Walkę Solisa z Adamkiem chciałbym zobaczyć nie tylko jako promotor, ale także fan boksu. Jestem pewien, że amerykańska publiczność byłaby bardzo zainteresowana taką potyczką - mówił jeszcze w sierpniu Ahmet Oner, promotor grupu pieściarskiej Arena Box Promotion, której zawodnikiem jest Odlanier Solis.

Samuel Peter

Wiek: 30 lat

Miejsce w rankingu boxrec.com: 9

Kto chce tej walki: - Bracia Kliczko tworzą własną ligę, oni są klasą sami dla siebie, nikt nie ma z nimi szans. Samuel jest jednak w stanie wygrać z każdym innym zawodnikiem wagi ciężkiej na świecie. Chcielibyśmy doprowadzić do walki z Chrisem Arreola, Aleksandrem Powietkinem albo Tomaszem Adamkiem - mówi Ivalo Gotzev, menadżer pięściarza o pseudonimie "Koszmar".

David Haye

Wiek: 30 lat

Miejsce w rankingu boxrec.com: 3

Kto chce tej walki: - Moim zdaniem to byłaby teraz najciekawiej zapowiadająca się walka obecnej wagi ciężkiej. Walka, w której każdy może paść na deski i wszystko jest możliwe. Jesteśmy gotowi, by jechać do Anglii na walkę z Hayem - mówi szefowa stajni Main Events, której zawodnikiem jest m.in. Tomasz Adamek.

Witalij lub Władymir Kliczko

Wiek: Witalij - 39 lat, Władymir - 34 lata

Miejsce w rankingu boxrec.com: Witalij - 2, Władymir - 1

Kto chce tej walki: - Akcje Tomasza Adamka stoją teraz wysoko, w rankingach światowych organizacji plasuje się na wysokich miejscach. Moja walka z Polakiem byłaby interesująca dla publiczności. Dość powiedzieć, że amerykańska stacja HBO sama zgłosiła się do nas i promotorów Adamka z propozycją zorganizowania pojedynku. HBO zgadza się nie tylko na transmisję, ale i na wykupienie do niej praw za spore pieniądze. Jeśli chodzi o moją potyczkę ze zwycięzcą pary Austin-Solis, to tak dużego zainteresowania niestety nie ma - uważa Witalij Kliczko, mistrz świata WBC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.